News

HKHK õpilane Johanna Kasepõld saavutas kutsemeistrivõistlustel II koha 02. April HKHK

Turismiettevõtte teenindaja 3. kursuse õpilane Johanna Kasepõld võitis 29. märtsil Kuressaare Ametikoolis peetud "Noor Meister 2023" kutsemeistrivõistlustel vastuvõtu administraatori erialal 2. koha

Võistlusülesanded oli jaotatud viieks: kolm front office ja kaks back office ülesannet. Oma õpitud oskusi tuli demonstreerida sisse- ja väljaregistreerimisel, ametliku kirja kirjutamisel, telefonikõne tegemisel ja Poola Gdansk piirkonna turismiinfo tundmisel.

Võistlusreeglid olid küllaltki ranged, telefonid ja kellad tuli ära anda ja terve võistluspäeva jooksul ei tohtinud suhelda ei juhendajate ega teiste võistlejatega.

Johanna ise arvas, et 2. koha aitas tal saavutada see, et ta suutis jääda piisavalt rahulikuks ja kohaneda hetkesituatsiooniga. "Varasem praktikakogemus ning kindlasti koolis õpitu aitasid samuti kaasa. Tundides harjutades läks paremini suuline osa ja kirjalik oli nõrgem, aga võistlustel tuli just kirjalik osa hästi välja. Esimese koha saavutamisest võis jääda puudu täielikust enesekindlusest, sest võistluspinge oli suur", nentis Johanna võistlusi ise kokku võttes.

Kutsemeistrivõistlustel osalemine annab õppijale juurde enesekindlust suhtlemisel ja oskuse hakkama saada paljudes probleemsetes olukordades.

Vastuvõtu administraatori kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele (sünniaasta 1997 või hilisem), kes õpivad kutseõppeasutustes majutusteeninduse või hotelliteeninduse õppekavadel. Võistelda saavad noored, kes on kantud 2022/23 õppeaastal kutseõppeasutuse õpilaste nimekirja või on lõpetanud tasemeõppe 2021/22 õppeaastal.

Soovime kooliperega palju õnne Johannale ning tema juhendajale Külliki Allmäele!