Õppetöö algus: september 2023

Raamatupidaja tööks on ettevõtte raamatupidamise korraldamine ja korrasoleku tagamine.  Raamatupidaja on firma finantsnõustaja, partner ja analüütik oma juhile juhtimisotsuste tegemisel. Kaasaegne raamatupidaja kasutab majandustarkvara ja orienteerub ka tabeltöötlustarkvaras. Meie õpetajate eestvedamisel avastad numbrite maailma, mis eeldab loogilist mõtlemist, suure pildi nägemist, täpsust, korrektsust ja harjumust tähtaegadest kinni pidada.

Põhiõpingute moodulid:

  • Õpitee ja töö muutuvas keskkonnas
  • Ettevõtluskeskkond ja ettevõtte rahandus
  • Finantsarvestus
  • Maksuarvestus
  • Juhtimisarvestus

Praktika: praktika kestvus on ligikaudu 20 nädalat ja toimub paralleelselt õppetööga mõlemal õppeaastal. Juba erialal töötavatel õppijatel võib kool arvestada erialast töökogemust õppekava osana.

Kutseeksamid: Õpe lõpeb kutseeksamiga, mille sooritamisel omandab õpilane Raamatupidaja, tase 5 kutsekvalifikatsiooni. Eksameid korraldab Eesti Raamatupidajate Kogu, kelle poolt on moodustatud ka kutsekomisjon.

Edasiõppimise võimalused: raamatupidamise eriala lõpetajatel on võimalus jätkata õpinguid kõrgkoolis.

Eriala põhiõpetajad:

Lisainfot saad: Ülle Moks, ylle.moks [at] hkhk.edu.ee või vastuvõtu telefonil +372 666 1751.

----------------------------------------------------------------------------------------

Koolis on võimalik õppima asuda raamatupidamise erialale õppekohtade täitumisel ka tasu eest järgmiste tingimuste kohaselt:
1) Õppemaks 2022/2023 õppeaastal õppetsüklis on 80 eurot,õppeaastas on kaheksa õppetsüklit. Õppe eest saab tasuda kuude kaupa kooli poolt väljastatud arve alusel.
2) Õpingute lõpus sooritatav kutseeksam on õppijale tasuline.

Õppekava

Õppekeskkond

Language
Estonian
Field: 
Raamatupidamine
Pictures: 
Tabbed content page type: 
Speciality
Erialade tabel: 
ÕppekavarühmÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaegÕpe toimub
Majandus-arvestus ja maksundus5. taseme kutseõpe, esmaõpeStatsionaarne, koolipõhineKeskharidus2 aastattsükliõpe üks kord kuus T-L
ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
Saki järjekord: 
1