Новости

HKHK kohanemislaager 2024 tervitas esmakursuslasi HKHK kooliperre 16. сентября BT-22

Selle aasta kohanemislaager toimus Paliveres, Willem Madise Villas

11. ja 12. septembril toimusid Haapsalu Kutsehariduskeskuse esimese kursuse õpilastele kaks mitmekesist ja põnevat päeva, mis andsid kooliaastale hoogsa alguse. Üritused pakkusid rohkelt võimalusi tutvuda koolikaaslaste ja õpetajatega, osaleda töötubades ning saada teadmisi erinevate erialade kohta.

11. septembril toimus juba 13. korda traditsioonilise HKHK tutvumislaagri avapäev. Sellel aastal toimus see Paliveres, Willem Madise Villas. Päev algas koolipere ja õpilasesinduse tutvustamisega ning sellele järgnesid lõbusad tutvumismängud ja iga-aastane nimering.

Teise kursuse kokanduse õpilased valmistasid kogu kooliperele maitsva lõuna, mis andis energiat pikaks ja tegevusterohkeks päevaks. Teise ja kolmanda kursuse õpilased jagasid oma erialaseid teadmisi ja nõuandeid, aidates esimestel kursustel erialavalikuid paremini mõista.

Päev sisaldas ka loomingulisi etteasteid – igal erialal tuli luua oma räpp või tantsunumber, mis tõi naeru ja elevust kogu publikule. Lisaks toimusid erinevad töötoad, kus sai valmistada pulgakooke, tegutseda savinurgas, punuda käepaelu ja õppida voltimiskunsti. Iga grupp esitas päeva jooksul ka oma vande, kus vandusid pidada kooli kodukorrast kinni ja võtta osa koolis olevatest üritustest.

Kolmanda kursuse bürooassistendi eriala õpilased viisid läbi lõbusa viktoriini, kus osalejad said proovile panna oma teadmised. Päev lõppes muusika ja kringliga, mis andis toreda lõpupunkti sellele elamusterohkele päevale.

12. septembril jätkus üritus Haapsalu Kutsehariduskeskuses, kus toimus erinevaid töötubasid ja põnev fotojaht kooli ümbruses. Töötoad olid seotud koolis õpitavate erialadega ja pakkusid osalejatele praktilisi kogemusi.

Bürooassistentide erialaga seotud "büroomäng" andis aimu kontoritöö spetsiifikast, kokanduse huvilised said kokaõpetaja Taaviga koos valmistada midagi huvitavat, ning ehitus õpilased said ehitusvaldkonna kutseõpetajaTiidu juhendamisel praktiseerida ehitustööde oskusi. Lisaks toimusid töötoad IT, käsitöö, märgitegemise ja kleepsude valmistamise ning puidutöö teemadel. Toimus ja pakkus põnevust “Real or Fake” fotomanipulatsiooni töötuba ning ka fotojaht.

Päev lõppes lõbusa toolimänguga ning auhindade ja tänukotikeste jagamisega, mis tõid naeratuse kõigi osalejate näole.

Kaks päeva täis uusi kogemusi, meeskonnatööd ja lõbusaid hetki andsid kooliaastale võimsa ja motiveeriva alguse.

Artikli koostasid BT-22 õpilased õppetöö raames.

Selle aasta kohanemislaager toimus Paliveres, Willem Madise Villas

Artikli koostasid BT-22 õpilased õppetöö raames.