Õppetöö algus: september 2024

Hooldustöötaja on hoolekande- ja tervishoiutöötaja, kelle töö eesmärgiks on toetada ja abistada abivajajat väärika elu korraldamisel ning võimalikult kõrge elukvaliteedi saavutamisel. Hooldustöötaja hoolitseb abivajaja füüsiliste, sotsiaalsete ja psüühiliste vajaduste rahuldamise eest, juhendab abivajajat aidates tema tervist taastada ja säilitada ning toetab teda surma lähenedes. Meie heade õpetajate eestvedamisel saab sinust abivajajat toetav ja eriala tundev väärt töötaja. Kui omad suurt soovi aidata ja sellega maailma paremaks muuta, siis oled oodatud õppima. Eelduseks võiks olla hoolivus, rõõmsameelsus ning positiivne ellusuhtumine.

Põhiõpingute moodulid:

  • Abistamine elamistoimingutes ja hooldustegevuste läbiviimine
  • Majapidamistööde korraldamine
  • Esmaabi andmine
  • Õpitee ja töö muutuvas keskkonnas

Praktika: praktika kestvus kokku on ligikaudu 10 nädalat ja toimub paralleelselt õppetööga tervishoiu- või hoolekandeasutuses, pädeva spetsialisti juhendamisel. Juba erialal töötavatel õppijatel võib kool arvestada erialast töökogemust õppekava osana. 

Kutseeksam: õpe lõpeb kutseeksamiga, mille sooritamisel omandab õpilane  Hooldustöötaja, tase 3 kutsekvalifikatsiooni.

Eriala põhiõpetajad:

Lisainfot eriala kohta annab Leili Mutso, leili.mutso [at] hkhk.edu.ee või vastuvõtu telefonil: +372 666 1751.

Õppekava

Õppekeskkond

Töötukassa toetus hooldustöötaja erialal õppijale

Töötaval inimesel või registreeritud töötul on õppima astudes võimalik taotleda rahalist toetust. Toetuse saamiseks tuleb kindlasti pöörduda enne õppima asumist Töötukassa poole, et määrata kindlaks tingimustele vastavus. Toetusest loe lähemalt Eesti Töötukassa kodulehelt.

Language
Estonian
Field: 
Sotsiaalhooldus
Pictures: 
Tabbed content page type: 
Speciality
Erialade tabel: 
ÕppekavarühmÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaegÕpe toimub
Sotsiaaltöö ja nõustamine3. taseme kutseõpe, esmaõpeMitte-statsionaarne, koolipõhineHaridusnõue puudub1 aastaTsükliõpe, 2 korda kuus N-L. Õpe on tasuta.
ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
Saki järjekord: 
3