CNC-pingi operaatori koolitus

Koolituse tulemusena valmistatakse ette CNC- tehnoloogiaga tegutsevaid töötajaid, kes tunnevad kaasaegseid programme, juhtimispinke. Koolituse lõpuks on õppijal valmisolek töötamiseks metalli või puidutööstuse valdkonnas.

Kandideeri koolitusele

Läbiviimise aeg: 1.nov-21. märts, igal teisipäeval 17:00-20:00

Läbiviimise koht: Tehnika põik 6, HKHK puidumaja. Õppeklass asub II korrusel. Klassis on arvutid, programm, CNC-pink.

Koolituse maht: 80 akadeemilist tundi

Koolitajad.

Uve Uustalu on CAD-CAM programmeerija-tehniline joonestaja. Ta on olnud HKHK pikaaegne kutseõpetaja ja puiduvaldkonna spetsialist, EuroSkills ja Worldskills kutsemeistrivõistluste juhendaja ja hindaja. Hetkel Helland Baltic OÜ tootearendusjuht. Uve on läbinud insenerpedagoogika (TTÜ) ja kutsepedagoogika (Tallinna Ülikool) täienduskoolitused.  HKHK aasta töötaja (2009) ja HKHK aasta õpetaja (2014).

Aare Mehiste on HKHK puiduvaldkonna kutseõpetaja ja koolitaja (cnc, tehnilised joonised, praktiline mööbli valmistamine). Ta on tisleri lõputööde juhendaja ning tema juhendatavad on mitmetel kutsevõistlustel hästi esinenud. Aare on lõpetanud puidutöötlemise tehnik-tehnoloogi eriala (Võru Tööstustehnikum), omab mööblitisleri töökogemust erinevates firmades 20 a. HKHK aasta õpetaja (2017).

Sihtrühm: töötlevas tööstuses töötavad CAD insenerid, meistrid, seadistajad, tehnikud ja  puidupingitöölised. Koolituse sihtgrupiks on CNC-pingi tehnoloogiast huvitatud täiendõppijad.

Õppe alustamise nõuded: arvuti kasutamise oskus ja eelteadmised joonestamisest tulevad kasuks.

Teemad:

• CNC- tehnoloogia sissejuhatus/põhialused
  • 2D CAD- tarkvara joonestamise põhialused
  • 3D CAD- tarkvara joonestamise põhialused
  • Alpha CAM- tarkvara

Detailsem sisu õppekavas

Lisainfo. Koolituskursuse tellijaks on Haridus- ja Teadusministeerium ning seda rahastatakse läbi Euroopa Sotsiaalfondi programmi "Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine". Osaleda saavad täiskasvanud, kes ei õpi kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis või ülikoolis tasemeõppes.

Registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine, tööalane vajadus ja põhjendus ning alles viimasena registreerimisjärjekord. Kõrgharidusega soovijaid saame koolitusele võtta üksnes vabade kohtade olemasolul. Teiega võetakse ühendust e-posti teel.

Kursuste korraldamise kord. Covid-19 nõuded.

Kandideeri koolitusele

Läbiviimise aeg: 1.nov-21. märts, igal teisipäeval 17:00-20:00

Koolituse maht: 80 akadeemilist tundi

Koolitajad.

Teemad:

• CNC- tehnoloogia sissejuhatus/põhialused
  • 2D CAD- tarkvara joonestamise põhialused
  • 3D CAD- tarkvara joonestamise põhialused
  • Alpha CAM- tarkvara

Detailsem sisu õppekavas

Kursuste korraldamise kord. Covid-19 nõuded.