HKHK nõustamiskeskuse NÕUKE töötajad toetavad ja nõustavad õppijaid, rühmajuhendajaid, õpetajaid ning lapsevanemaid, et luua üheskoos õppija vajadusi arvestav ja õppimist soodustav, sõbralik ning üksteist mõistev õpikeskkond.
Haapsalu Kutsehariduskeskuses on õpilaste õpingute toetamiseks ellukutsutud järgmised tugiteenused:
Rühmajuhendaja poolne tugi õpilastele
Igale õpperühmale on koolis kinnitatud rühmajuhendaja, kes toetab ja julgustab õpilasi õpingute jooksul; jälgib õpilaste õppetööst osavõttu ning õppetulemusi; probleemide tekkides abistab õpilasi nende lahendamisel; hoiab kontakti vanematega jne; Rühmajuhendaja on õpilase esmane toetaja, nõustaja ja abistaja.
Õppenõustamine
Kooli tugispetsialistide seas on väga oluline roll õppenõustajal, kes koos teiste tugispetsialistidega selgitab välja õpilase võimed, õpioskuse ja erivajaduse õppetöö toetamiseks; nõustab ja toetab õpilasi nende edasijõudmiseks õpingutes; nõustab ja juhendab õpetajaid õpilase õppe planeerimisel ja läbiviimisel, õppetöö ja –meetodite kohandamisel õpilase võimetele vastavalt; koostöös teiste tugispetsialistidega koostab vajadusel HEV õpilastele individuaalse õppe- ja arenguplaani õppetöös edasijõudmiseks; nõustab vajadusel lapsevanemaid.
Sotsiaalnõustamine
Kooli sotsiaaltöötaja hindab ja kaardistab õpilaste sotsiaalseid oskusi ning jälgib ja juhendab õpilasi sotsiaalsete probleemidega toimetulemiseks; kavandab õpilaste sotsiaalset pädevust arendavaid tegevusi koolis; jälgib õpilaste õppetöös osavõttu ning puudumiste tekkides selgitab välja põhjused ning koordineerib eri osapoolte (kool, kodu, KOV) koostöötegevusi katkestamise ennetamiseks; menetleb õpilaste avaldusi majanduslikel põhjustel toetuse taotlemiseks; teeb koostööd KOVdega õpilaste probleemide ennetamiseks ja lahendamiseks. Vajadusel aitame leida psühholoogilist abi.
Tugiisik koolis
Tugiisik jälgib regulaarselt mittestatsionaarses põhikooli- ja gümnaasiumiastmes õppivate õpilaste õppetöö tulemusi, vajaduse korral nõustab ise või viib kokku kooli õppenõustaja või aineõpetajatega toetusmeetmete kavandamiseks; koos tugispetsialistidega selgitab välja õpilaste õpiraskused või hariduslikud erivajadused, toob esile õppetöös edasijõudmisega seotud probleemid; viib õpilastega läbi individuaalseid vestlusi nende õpimotivatsiooni tõstmiseks ning lahenduste leidmiseks õppetööd takistavatele probleemidele.
Meie kooli nõustamiskeskus on avatud igal koolipäeval ja siin töötavad:
Nõustamiskeskuse juht-õppenõustaja Ingrid Juht (e-post: ingrid.juht@hkhk.edu.eelink opens on new page, telefon 5322 9152, ruum 025)
Aitan leida lahendusi õppimisega seotud küsimustele, probleemidele ja raskustele ning nõustan karjääriteemadel.
Sotsiaaltöötaja Heidi Simisker (e-post: heidi.simisker@hkhk.edu.eelink opens on new page, telefon 472 0910, ruum 025)
Toetan õpilase toimetulekut koolis, aitan õpilasel mõista tema olukorda ja leida lahendusi muredele, mis segavad võimetekohast õppimist. Abistan õpilast tema õiguste ja huvide kaitsmisel ning aitan vajadusel taotleda toetusi ja muud abi nii koolis kui väljapool kooli.
Leiame koos väljapääsu ja lahendused, kui mure, ärevus, hirm ja segadus kipuvad võimust võtma. Oleme valmis Sind toetama. Pöördu julgesti!
Kooliõde Eve Laherand (e-post: eve.laherand@hkhk.edu.eelink opens on new page, ruum 027)
Kooliõe vastuvõtt:
E: 12.00 - 15.00
T: 09.00 - 13.00
N: 09.00 - 13.00