Puittoote valmistamine epoksiidvaigu abil

Koolitusel valmib diivanilaua plaat, kapiuks, kandik, seinakell vm taoline ese, kus sulanduvad kokku puit ja epoksiidvaik. Osaleja teeb läbi kogu eseme valmistamise protsessi algusest lõpuni, saades selle käigus teadmised ja oskused, millega peab arvestama epoksiidvaiguga töötamisel. Samuti saab puutööd harjutada.

Registreeru koolitusele siin.

Hind: 605 euri (sisaldab materjale ja kahte juhendajat). Lisainfo maksmise kohta.

Läbiviimise aeg:  27.märts- 16. mai, esimene kord erandkorras kolmapäeval, muidu neljapäeviti. Kokku 8 korral, kell 17:15-21:00.

Grupi suurus: 8-10 inimest

Koolituse maht: 40 akadeemilist tundi

Läbiviimise koht:  Tehnika põik 6 Haapsalu KHK puidumajas.

Sihtrühm: erineva haridustaseme- ja töökogemusega puiduvaldkonnas töötavad isikud või sellest huvitatud isikud.

Eeldused õppega alustamisel. Soovituslik on varasem töökogemus puiduvaldkonnas (koolitusel osaleja saab aru lihtsamatest valdkondlikest mõistetest ja töövõtetest). Tervislik seisund peab võimaldama tööd puiduvaldkonnas (kokkupuude kemikaalidega). Soovi korral võid ise kaasa võtta väiksema mööbli- või tarbeeseme, mida eposkiidvaiguga kujundama hakata. Eseme kaasavõtmine ei ole kohustuslik.

Teemad:

1. Sissejuhatus puidutoote valmistamiseks, sh ohutusnõuded ning isikukaitsevahendite kasutamise vajalikkus töös kemikaalidega.
  2. Epoksiidvaigu, silikooni kasutamise ohutus ja materjali töötlus.
  3. Tehnoloogiliste protsesside tähtsus puittoodete valmistamisel ja kemikaalide ohutuskaardil oleva info kasutamine.
  4. Puidu ja teiste materjalide kehtestatud kvaliteedinõudeid ning võimalike vigade olemust ja nende kõrvaldamise võimalus.
  5. Praktiline töö. Ettevalmistustööd rakise ja aluse valmistamiseks. Toote valmistamine ja viimistlemine. Töö erinevate puidupõhiste materjalidega (puit, puitlaastplaat, vineer, laminaat jms). Töö erinevate viimistlusmaterjalidega (epoksiidvaik, lakk, õli jms). Töö erinevate töötlemisvahenditega (silikoonpüstol, pihusti lakkimiseks, rull, pintslid, lapid, mõõtmise ja materjali segamise nõud jms.)

Detailsem sisu õppekavas

Koolitajad Ülle Kübarsepp ja Kaie Saaremägi

KOGU KOOLITUSKALENDER

Registreeru koolitusele siin.

Grupi suurus: 8-10 inimest

Koolituse maht: 40 akadeemilist tundi

Läbiviimise koht:  Tehnika põik 6 Haapsalu KHK puidumajas.

Teemad:

2. Epoksiidvaigu, silikooni kasutamise ohutus ja materjali töötlus.

Detailsem sisu õppekavas

Koolitajad Ülle Kübarsepp ja Kaie Saaremägi