Ennast ja abivajajat säästev ergonoomika rasketes ja keerulistes situatsioonides

Koolituse maht on 26 akadeemilist tundi

Läbiviimise koht: koolitus toimub Haapsalu Kutsehariduskeskuse hooldustöö õppeklassis, kus on olemas kõik vajalikud vahendid ergonoomika õpetamiseks. Kooliruumid vastavad töötervishoiu ja tööohutuse nõuetele.

Läbiviimise aeg: 3.mai, 11.mai, 17,mai ja 24.mai, algusega kell 10:15 (kuni 16:00).

Koolitaja on Kaido Voogla.  Kaidol on pikaajaline kutseõpetaja kogemus Haapsalu Kutsehariduskeskuses. Ta on Tallinna Kiirabi koolitaja ja töötab Mediq Eesti OÜ tootejuhina, korraldanud erinevaid koolitusi haiglatele ergonoomika ja abivahendite kasutamise vallas.

Sihtrühm: koolitus on suunatud tervishoius töötavatele hooldustöötajatele (vajadusel sotsiaalhoolekandes töötavad inimesed ja ka medõed jt).

Teemad on täpsemalt õppekavas

• Tegutsemine üksi ja meeskonnas.
  • Raskete ja keeruliste situatsioonülesannete lahendamine hooldustöös.
  • Ergonoomiliste töövõtete ja haiglas olemasolevate abivahendite kasutamine töövõime säilitamiseks.
  • Siirdamised. Kukkumiste ja traumade tagajärjed ja abi.
  • Rasketes olukordades abivajaja abistamine (WC, duširuumid libedad- ja kitsad kohad jms).
  • Avalikus kohas tegutsemine.

Koolitusele registreerimiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe ning tutvuda kursuste korraldamise korragaKui Te olete registreerunud tasuta tööalasele koolitusele, siis arvestage, et soovijaid võib olla rohkem kui õppegrupis kohti. Registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine, tööalane vajadus ja põhjendus ning registreerimisjärjekord. Kursusele saame võtta kõrgharidusega soovijaid ainult vabade kohtade olemasolul. Teiega võetakse ühendust e-posti teel. Enne registreerumist tutvuge palun Covid-19 levikust tulenevate nõuetega koolitustel osalemiseks.

Koolituse maht on 26 akadeemilist tundi

Teemad on täpsemalt õppekavas

• Tegutsemine üksi ja meeskonnas.
  • Raskete ja keeruliste situatsioonülesannete lahendamine hooldustöös.
  • Siirdamised. Kukkumiste ja traumade tagajärjed ja abi.
  • Avalikus kohas tegutsemine.