HKHK õpilaste praktika Euroopas – tutvus rahvusvahelise töömaailmaga

Projekti kestvus: 01.06.2010-31.05.2012

Kaheaastase praktikaprojekti  jooksul käis 58 HKHK õpilast oma ametialaseid oskusi lihvimas mitmetes Euroopa riikides nagu Saksamaa, Soome, Itaalia, ja Läti.

Praktikaprojektis osalemine annab, õpilastele suuremad võimalused, et arendada oma erialaseid ja sotsiaalseid oskusi, avardada silmaringi ning panna end poovile teises keele- ja kultuurikeskkonnas. Praktikaprojektis osalesid teise ja kolmanda kursuse arvutiteeninduse, tekstiilitöö, ehitusviimistluse, üldehituse, tisleri, koka ja majutusteeninduse õpilased, kes said oma kohanemisvõime proovile panna sootuks erinevas elu- ja töökeskkonnas.

2010 ja 2011 aasta sügisel viibisid tekstiilieriala õpilased 2-nädalasel praktikal Riia Käsitöö ja Kunstikoolis, kus õpetatakse rõivaste-, tekstiili- ja käsitöö disaini, metalli- ja klaasikunsti ning mitmeid teisi käsitöö ja tarbekunstiga seotud erialasid. Meie praktikandid said tundma õppida Lätile iseloomulikke käsitöösuundi, omandada uusi töövõtteid ning võrrelda Eesti ja Läti rahvakunsti sarnasusi ja erinevusi.

2010 ja 2011 kevadel said arvutiteeninduse eriala õppurid sooritada erialase praktika Saksamaal -  Rügeni saarel asuvas Putbusi IT-Kolledžis. Saksamaa partnerkool õpetab IT- ja tarkvaraspetsialiste.

2010 ja 2011 kevadel toimus ehitusviimistluse- ja üldehituse õpilaste erialane praktika koostöös kahe soome partnerkooliga – Omnia Koolituskeskusega Helsingis ning Salpaus Koolituskeskusega Lahtis.

2010 ja 2011 kevadel viibisid koka- ja majutusteeninduse eriala õpilased praktikal Itaalias. Itaalia partnerkoolidega – looderannikul La Spezias asuva I.P.S.A.R.T “G.Casini” ja Marche maakonnas Cingolis paikneva I.P.S.A.R.T “G.Varnelli”-ga on kestnud koostöö juba aastast 2006. Alates aastast 2007 on toimunud õpilaste praktikad, ühised osalemised võistlustel ja õpetajate vastastikused külaskäigud. Õpilased on praktiseerinud Itaalia restoranides nii toiduvalmistamise- kui teenindamise alal ning õppinud tundma Vahemere kööki ja sealse toidu eripärasid.

Projektijuht: HELI HEIMO

Projekti kestvus: 01.06.2010-31.05.2012