Uudised

Õppida saab ka rännates! 18. jaanuar HKHK


Meie koolil on väga aktiivne rahvusvaheline koostöö ja viimased päevad on möödunud parimate välispraktikate lainel!

Erasmusega õpirändes käinud koolipere liikmed jagasid oma põnevaid kogemusi lausa kahel päeval! Oma lugusid rääkisid nii noored kui täiskasvanud õppijad kui ka õpetajad ning töötajad. Parimate välispraktikate päeva eesmärgiks oli teavitada meie koolinoori põnevatest praktikavõimalustest välismaal ning jagada sealt saadud kogemusi teistega - nii elulisi kui erialaseid!

️Praktikakohta seigeldi lennates, rongiga, laevaga, võeti ette ka pikk autoreis koduuksest sihtkohta, mõni julgem sõitis praktikale ka rolleriga!

Inglise keel või hoopis Google translate ja kehakeel!?

Enamasti saadakse hakkama inglise keelega. Siiski pidi paljudes praktikakohtades kasutusele võtma nii Google translate äpi kui ka kehakeele ja mitte sellepärast, et meie praktikandid keelt ei oleks osanud vaid hoopis vastuvõtjad on need, kes võõrkeeli ei valda. Oli ka eriti tublisid õppijaid, kes enne praktikale suunamist lausa sihtkoha keeletunde võtsid.

Kombed ja erinevused

Kultuuride erinevus oli kindlasti suur osa, mida välispraktikatel kogeda saab. Eriliselt saab välja tuua koka eriala (KO-20) õppija ja kangakudujate (TK-22) praktikate kogemused Jaapanis, kus tuli austada kohalike kombeid ja tavasid. Suured olid erinevused ka praktikakohtades - mõni sai Michelini tärniga restoranis prantsuse keelsete retseptide järgi roogasid valmistada, mõni tohtis ainult pealt vaadata. Oli ka olukordi, et tööd pidi ootama tundide viisi ja praktikapäevi, kus ei olnud söömisekski aega. Mõni sai terve praktika perioodil voolida lihapalle, millest siiani õudusunenägusid nähakse või tuldi koju hoopis Jaapani tipprestoranis õpitud teadmistega, kus serveerimisel kasutatakse ainult pulki! Ka puhtuse teemasid käsitletakse paljudes riikides täiesti erinevalt ning kindlasti said kõik aru, et koolitunnis õpitu ei ole alati üks-ühele üle võetav vaid elu ise õpetab sind läbi oma mitmetahulise prisma ja põnevate inimeste.

Väike Haapsalu VS suurlinnad

Väiksest ja rahulikust Eestist päris õppijad meenutasid suurlinnades kogetud seiklusi, kus tuli keerulistest metroo skeemidest aru saada, roboti abil hotelli sisse registreerida, kuid tuli ka ette ohtlikke olukordi, kus päevasel ajal märulipolitseid lähedalt näha sai!

Mida õpiti?

Tutvuti erinevate toorainetega, omandati uusi töövõtteid, saadi keelepraktikat ja juurde julgust rääkimiseks, õpiti iseseisvust ning enda eest seismist, järjepidevust praktikakohtade leidmisel ja igapäevases töörutiinis, keerulistes olukordades lahenduste otsimist ja erinevate kultuuride austamist. Kindlasti õpiti palju ka üksteist kuulates ja kaasa mõeldes, sest oleme ju üks koolipere – nii õppijad, õpetajad kui töötajad ning nüüd oleme jälle rohkem üksteise tegemistega kursis.

Kus käidi?

Õpirändes käidi Hispaanias, Prantsusmaa, Portugalis, Jaapanis, Inglismaal, Rootsis, Ungaris, Saksamaal, Iirimaal, Belgias ja Soomes. Käidi ka kutsevõistlustel Leedus. 

Tihti lõppesid praktikad hoopiski töö pakkumisega! Oleme õnnelikud, et meie HKHK koolipere on nii töökas ja on oma kuldsete kätega nii paljudes riikides head mainet teinud!

"Õppida saab ka rännates" ning „Õnneks on vaja õppida“ kajasid läbi kõigi esinejate sõnavõttudes. Uued seiklused ootavad!

 

Erinevate välispraktikate lugudega saad tutvuda HKHK rahvusvahelise koostöö kodulehelt: https://hkhkinternational.eu/.

Meie koolil on väga aktiivne rahvusvaheline koostöö ja viimased päevad on möödunud parimate välispraktikate lainel!

Erasmusega õpirändes käinud koolipere liikmed jagasid oma põnevaid kogemusi lausa kahel päeval! Oma lugusid rääkisid nii noored kui täiskasvanud õppijad kui ka õpetajad ning töötajad. Parimate välispraktikate päeva eesmärgiks oli teavitada meie koolinoori põnevatest praktikavõimalustest välismaal ning jagada sealt saadud kogemusi teistega - nii elulisi kui erialaseid!

️Praktikakohta seigeldi lennates, rongiga, laevaga, võeti ette ka pikk autoreis koduuksest sihtkohta, mõni julgem sõitis praktikale ka rolleriga!

Inglise keel või hoopis Google translate ja kehakeel!?

Enamasti saadakse hakkama inglise keelega. Siiski pidi paljudes praktikakohtades kasutusele võtma nii Google translate äpi kui ka kehakeele ja mitte sellepärast, et meie praktikandid keelt ei oleks osanud vaid hoopis vastuvõtjad on need, kes võõrkeeli ei valda. Oli ka eriti tublisid õppijaid, kes enne praktikale suunamist lausa sihtkoha keeletunde võtsid.

Kombed ja erinevused

Kultuuride erinevus oli kindlasti suur osa, mida välispraktikatel kogeda saab. Eriliselt saab välja tuua koka eriala (KO-20) õppija ja kangakudujate (TK-22) praktikate kogemused Jaapanis, kus tuli austada kohalike kombeid ja tavasid. Suured olid erinevused ka praktikakohtades - mõni sai Michelini tärniga restoranis prantsuse keelsete retseptide järgi roogasid valmistada, mõni tohtis ainult pealt vaadata. Oli ka olukordi, et tööd pidi ootama tundide viisi ja praktikapäevi, kus ei olnud söömisekski aega. Mõni sai terve praktika perioodil voolida lihapalle, millest siiani õudusunenägusid nähakse või tuldi koju hoopis Jaapani tipprestoranis õpitud teadmistega, kus serveerimisel kasutatakse ainult pulki! Ka puhtuse teemasid käsitletakse paljudes riikides täiesti erinevalt ning kindlasti said kõik aru, et koolitunnis õpitu ei ole alati üks-ühele üle võetav vaid elu ise õpetab sind läbi oma mitmetahulise prisma ja põnevate inimeste.

Väike Haapsalu VS suurlinnad

Väiksest ja rahulikust Eestist päris õppijad meenutasid suurlinnades kogetud seiklusi, kus tuli keerulistest metroo skeemidest aru saada, roboti abil hotelli sisse registreerida, kuid tuli ka ette ohtlikke olukordi, kus päevasel ajal märulipolitseid lähedalt näha sai!

Mida õpiti?

Tutvuti erinevate toorainetega, omandati uusi töövõtteid, saadi keelepraktikat ja juurde julgust rääkimiseks, õpiti iseseisvust ning enda eest seismist, järjepidevust praktikakohtade leidmisel ja igapäevases töörutiinis, keerulistes olukordades lahenduste otsimist ja erinevate kultuuride austamist. Kindlasti õpiti palju ka üksteist kuulates ja kaasa mõeldes, sest oleme ju üks koolipere – nii õppijad, õpetajad kui töötajad ning nüüd oleme jälle rohkem üksteise tegemistega kursis.

Kus käidi?

Õpirändes käidi Hispaanias, Prantsusmaa, Portugalis, Jaapanis, Inglismaal, Rootsis, Ungaris, Saksamaal, Iirimaal, Belgias ja Soomes. Käidi ka kutsevõistlustel Leedus. 

Tihti lõppesid praktikad hoopiski töö pakkumisega! Oleme õnnelikud, et meie HKHK koolipere on nii töökas ja on oma kuldsete kätega nii paljudes riikides head mainet teinud!

"Õppida saab ka rännates" ning „Õnneks on vaja õppida“ kajasid läbi kõigi esinejate sõnavõttudes. Uued seiklused ootavad!

 

Erinevate välispraktikate lugudega saad tutvuda HKHK rahvusvahelise koostöö kodulehelt: https://hkhkinternational.eu/.