Kaasaegne IT-süsteemide monitooring ja jälgitavus – tööriistad ja tehnikad

Koolituse lõpuks kasutab osaleja IT-süsteemide seireks ja diagnostikaks tänapäevseid monitooringulahendusi (Grafana, Prometheus, Zabbix jt.)

Registreeri ootenimekirja siin.

Hind: 0€

Läbiviimise aeg: 2024. a jooksul, 6 õhtul kell 17:15-20:15

Läbiviimise koht: Ehitajate tee 3, Haapsalu KHK arvutiklassis.

Keda ootame koolitusele

• IT-süsteemide administraatorid, nooremtarkvaraarendajad ja -testijad, IT-süsteemide seirest huvitatud isikud.
  • Vabade kohtade olemasolulul võetakse koolitusele ka neid inimesi, kes otseselt sihtrühma ei kuulu.

Teemad:

• Monitooringu põhimõtted, logimine, treising, GAP-stack (Grafana, Prometheus, Alertmanager)

• Zabbixi installimine ja konfigureerimine, veebilehtede ja andmebaaside monitooring, teavitamissüsteemi seadistamine

• TICK Stack: Telegraf, InfluxDB, Chronograf, Kapacitor.

• Logimine: Linuxi klassikaline logimine, kesksete logimissüsteemide ehitamine.

• Elastic Stack: Elasticsearch, Logstash, Kibana, Beats.

• Keskne Logimissüsteem: Grafana Loki, Opensearch, Graylog, Apache Kafka logimises.

• Jaotatud Treising Süsteemid: Tempo(Jaeger), Zipkin.

Detailsem sisu õppekavas

Koolitaja Maria Talvik.

Koolitusele ei saa me vastu võtta neid, kes õpivad kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis või ülikooli tasemeõppes.

Koolituskursuse tellijaks on Haridus- ja Teadusministeerium ning seda rahastatakse läbi EL Euroopa Sotsiaalfondi programmi „Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine“.

KOGU KOOLITUSKALENDER

Registreeri ootenimekirja siin.

Hind: 0€

Läbiviimise aeg: 2024. a jooksul, 6 õhtul kell 17:15-20:15

Läbiviimise koht: Ehitajate tee 3, Haapsalu KHK arvutiklassis.

Keda ootame koolitusele

Teemad:

• TICK Stack: Telegraf, InfluxDB, Chronograf, Kapacitor.

• Logimine: Linuxi klassikaline logimine, kesksete logimissüsteemide ehitamine.

• Elastic Stack: Elasticsearch, Logstash, Kibana, Beats.

• Jaotatud Treising Süsteemid: Tempo(Jaeger), Zipkin.

Detailsem sisu õppekavas

Koolitaja Maria Talvik.