Arvutialased põhiteadmised ja baasdigioskused

Registreeru koolitusele

Koolituse eesmärk on toetada õppija arvutikasutamise baasteadmiseid, kust õppija saab hiljem iseseisvalt edasi areneda. Koolituse tulemusena on õppija muutnud oma igapäevase töö ja asjaajamise efektiivsemaks, ta on saanud olulised digibaasoskused. Koolitus on suunatud laiemale sihtgrupile.

Läbiviimise aeg:  2. novembr kuni 19. detsember, kolmapäeviti, mõned esmaspäevad, kell 17:00 - 20:00. Täpne graafik selgub enne koolituse algust.

Läbiviimise koht:  Haapsalu KHK arvutiklassis. Õpperuumis on olemas kõik koolituse elluviimiseks vajalikud tingimused ja vahendid. Vajadusel saab õppe läbi viia Google Meet keskkonnas videokohtumistena ning õpe salvestatakse. E-õppe käigus  toimub kontaktõpe koolitajaga, selle käigus toimub praktiliste ülesannete lahendamine. Osalejal peab olema valmidus digitaalselt allkirjastada osalemist tõendavaid registreerimislehtesid.

Koolituse maht on 40 akadeemilist tundi, lisandub iseseisev töö

Koolitaja on Airi Aavik. Airil on tehnikateaduste magistrikraad (2019). Ta on lõpetanud 2015. aastal Haapsalu Kolledži „nutiõpetaja“ eriala. Koolitab erinevate haridusasutuste õpetajaid (HARNO ja TLÜ Haapsalu Kolledži koolitaja) kasutama tänapäevast digimaailma õpetajatele ja õpilasele kasulikul ning vajalikul moel. Airi Aavikul on täiskasvanute koolitaja 6.taseme kutsetunnistus ja ta on Läänemaa aasta koolitaja 2021.

Õppe alustamise nõuded: arvuti algõppe koolitus on mõeldud algajatele. Eelteadmised ei ole vajalikud.

Sihtrühm: töötavad inimesed, kellel napib arvutialaseid algteadmisi igapäevaste tööülesannete edukaks sooritamiseks (nt: kaubandustöötajad, teenindajad, administraatorid, bürootöötajad jt). Aegunud või puuduliku arvutikasutamise oskusega inimesed, kes vajavad arvutialaseid baasdigioskuseid (nt vanuses 50+).

Teemad:

Sissejuhatus kursusesse

Navigeerimine veebis

Eesti e-riigi teenused

Elektronpost ja Google teenused

Tekstitöötlusprogrammi kasutamine

Tabeltöötlusprogrammide põhioperatsioonid

Nutivahendi baasteadmised

Sotsiaalmeedia kasutamine igapäevases tööelus

Detailsem sisu õppekavas

Koolitusele registreerimiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe ning tutvuda kursuste korraldamise korragaKui Te olete registreerunud tasuta tööalasele koolitusele, siis arvestage, et soovijaid võib olla rohkem kui õppegrupis kohti. Registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine, tööalane vajadus ja põhjendus ning registreerimisjärjekord. Kursusele saame võtta kõrgharidusega soovijaid ainult vabade kohtade olemasolul. Teiega võetakse ühendust e-posti teel. Enne registreerumist tutvuge palun Covid-19 levikust tulenevate nõuetega koolitustel osalemiseks.

Koolituse maht on 40 akadeemilist tundi, lisandub iseseisev töö

Teemad: