Digitaalsed töövahendid tegevusjuhendajale ja lapsehoidjale

• Õppele on oodatud  sotsiaalvaldkonna ja lasteasutuste töötajad, kes oma igapäevases töös vajavad digitaalsete vahendite ja ka kaugtööd toetavate lahenduste kasutamise oskuseid.

Registreerin koolitusele

Koolituse maht on 40 akadeemilist tundi

Läbiviimise koht: Ehitajate tee 3, Uuemõisa, HKHK arvutiklass, peahoone III korrusel.  Klassis on olemas töökohad, arvutid, kõik õppeks vajalik. Vajadusel kasutatakse e-õpe, mis toimub Google Meet keskkonnas, videokohtumistena ning õpe salvestatakse. E-õppe käigus  toimub kontaktõpe koolitajaga, selle käigus toimub praktiliste ülesannete lahendamine. Osalejal peab olema valmidus digitaalselt allkirjastada osalemist tõendavaid registreerimislehtesid.

Läbiviimise aeg: 04.05.-03.06.2021, teisipäeviti ja neljapäeviti, kell 17:00-20:00

Koolitust juhendab koolitaja ja haridustehnoloog Airi Aavik.  Airil on tehnikateaduste magistrikraad (2019). Ta on lõpetanud 2015. aastal Haapsalu Kolledži „nutiõpetaja“ eriala. Koolitab erinevate haridusasutuste õpetajaid kasutama tänapäevast digimaailma õpetajatele ja õpilasele kasulikul ning vajalikul moel (HARNO ja TLÜ Haapsalu Kolledži koolitaja). Airi Aavikul on täiskasvanute koolitaja 6.taseme kutsetunnistust.

Sihtrühm: õppele on oodatud  sotsiaalvaldkonna ja lasteasutuste töötajad, kes oma igapäevases töös vajavad digitaalsete vahendite ja ka kaugtööd toetavate lahenduste kasutamise oskuseid.

Õppe alustamise nõuded: õppija kasutab internetti ja arvutit vähemalt algtasemel ja omab Google kontot.

Teemad on täpsemalt õppekavas

• Lingikogu. Mõiste, kasutusotstarve ja sobivad keskkonnad.
  • Ühistööplatvormid. Turvalisus ja privaatsus ühistöökeskkonnas.
  • Veebikõne ja veebikoosolek. Veebikoosoleku reeglid. Riist- ja tarkvara seadistamine veebikõnede jaoks.
  • Teaviku loomine. Teaviku elementaarne disain ja tehniline teostus.
  • Digitaalselt toetatud tegevused, valmislahendused. Metoodiline juhendamine leitud tegevuste puhul.
  • Digitaalselt koostatud tegevuste loomine.
  • Nutivahendiga pildistamine, filmimine, elementaarne montaaž ja jagamine isikuandmete kaitse seadust silmas pidades.

Koolitusele registreerimiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe ning tutvuda kursuste korraldamise korragaKui Te olete registreerunud tasuta tööalasele koolitusele, siis arvestage, et soovijaid võib olla rohkem kui õppegrupis kohti. Registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine, tööalane vajadus ja põhjendus ning registreerimisjärjekord. Kursusele saame võtta kõrgharidusega soovijaid ainult vabade kohtade olemasolul. Teiega võetakse ühendust e-posti teel.

Registreerin koolitusele

Koolituse maht on 40 akadeemilist tundi

Teemad on täpsemalt õppekavas

• Lingikogu. Mõiste, kasutusotstarve ja sobivad keskkonnad.
  • Ühistööplatvormid. Turvalisus ja privaatsus ühistöökeskkonnas.
  • Teaviku loomine. Teaviku elementaarne disain ja tehniline teostus.
  • Digitaalselt koostatud tegevuste loomine.