Digitaalsed töövahendid tegevusjuhendajale ja lapsehoidjale

Registreeru koolitusele

Lastehoiu ja tegevusjuhendaja teenust pakuvad nii riigi ja omavalitsuse hallatavad asutused, kui ka ettevõtted, mittetulundusühingud ja sihtasutused, mis vajaksid digiõpet, et teenuste pakkumist kaasaegselt jätkata. Õppele on oodatud  sotsiaalvaldkonna ja lasteasutuste töötajad, kes oma igapäevases töös vajavad digitaalsete vahendite ja ka kaugtööd toetavate lahenduste kasutamise oskuseid.

Läbiviimise aeg:  10. jaanuar-14. märts 2023, teisipäeviti, 17:00-20:00

Läbiviimise koht: HKHK arvutiklass, peahoone III korrusel.  Klassis on olemas töökohad, arvutid, kõik õppeks vajalik. Vajadusel kasutatakse e-õpe, mis toimub Google Meet keskkonnas, videokohtumistena ning õpe salvestatakse. E-õppe käigus  toimub kontaktõpe koolitajaga, selle käigus toimub praktiliste ülesannete lahendamine. Osalejal peab olema valmidus digitaalselt allkirjastada osalemist tõendavaid registreerimislehtesid.

Koolituse maht: 40 akadeemilist tundi, millele lisandub iseseisev töö.

Koolitust juhendab koolitaja ja haridustehnoloog Airi Aavik.  Airil on tehnikateaduste magistrikraad (2019). Ta on lõpetanud 2015. aastal Haapsalu Kolledži „nutiõpetaja“ eriala. Koolitab erinevate haridusasutuste õpetajaid kasutama tänapäevast digimaailma õpetajatele ja õpilasele kasulikul ning vajalikul moel (HARNO ja TLÜ Haapsalu Kolledži koolitaja). Airi Aavikul on täiskasvanute koolitaja 6.taseme kutsetunnistus ja ta on Läänemaa aasta koolitaja 2021.

Õppe alustamise nõuded: õppija kasutab internetti ja arvutit vähemalt algtasemel ja omab Google kontot.

Sihtrühm: sotsiaalvaldkonna ja lasteasutuste töötajad, kes oma igapäevases töös vajavad digitaalsete vahendite ja ka kaugtööd toetavate lahenduste kasutamise oskuseid.

Teemad:

1. Lingikogu. Mõiste, kasutusotstarve ja sobivad keskkonnad.
  2. Ühistööplatvormid. Turvalisus ja privaatsus ühistöökeskkonnas.
  3. Veebikõne ja veebikoosolek. Veebikoosoleku reeglid. Riist- ja tarkvara seadistamine veebikõnede jaoks.
  4. Teaviku loomine. Teaviku elementaarne disain ja tehniline teostus.
  5. Digitaalselt toetatud tegevused, valmislahendused. Metoodiline juhendamine leitud tegevuste puhul.
  6. Digitaalselt koostatud tegevuste loomine.
  7. Nutivahendiga pildistamine, filmimine, elementaarne montaaz ja jagamine isikuandmete kaitse seadust silmas pidades.

Detailsem sisu õppekavas

Koolitusele registreerimiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe ning tutvuda kursuste korraldamise korragaKui Te olete registreerunud tasuta tööalasele koolitusele, siis arvestage, et soovijaid võib olla rohkem kui õppegrupis kohti. Registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine, tööalane vajadus ja põhjendus ning registreerimisjärjekord. Kursusele saame võtta kõrgharidusega soovijaid ainult vabade kohtade olemasolul. Teiega võetakse ühendust e-posti teel. Enne registreerumist tutvuge palun Covid-19 levikust tulenevate nõuetega koolitustel osalemiseks.

Läbiviimise aeg:  10. jaanuar-14. märts 2023, teisipäeviti, 17:00-20:00

Koolituse maht: 40 akadeemilist tundi, millele lisandub iseseisev töö.

Teemad:

1. Lingikogu. Mõiste, kasutusotstarve ja sobivad keskkonnad.
  2. Ühistööplatvormid. Turvalisus ja privaatsus ühistöökeskkonnas.
  4. Teaviku loomine. Teaviku elementaarne disain ja tehniline teostus.
  6. Digitaalselt koostatud tegevuste loomine.

Detailsem sisu õppekavas