Ettevõtlusprojekt lõppes tänamise ja reklaamklippide vaatamisega 07. juuni HKHK

Kaks aastat kestnud ESF Sotsiaalfondi poolt rahastatud projekt „Praktiline turundus Haapsalu Kutsehariduskeskuses“ sai täna, 7. juunil aulas toimunud ettevõtluspäeva üritusega väärika punkti. Selle projektiga seonduvaid tegemisi oleme kajastanud varemgi, kuid tänasel üritusel, kuhu olid kutsutud nii õppijad, koostööpartnerid kui kooli töötajad, said õpilased anda kohalviibijatele lõpliku ülevaate, mis selle kahe aastaga toimunud ning millised on projekti tulemused.

Õpilased jagasid koosviibimisel oma projektikogemusi ning seda, milliseid ettevõtteid nad projekti raames külastada said, milliseid tegevusi tegid ning lõppkokkuvõtteks näitasid nelja Läänemaa ettevõtetega koostöös tehtud reklaamivideot, mis valmisid teemal „Noor, õpi amet ja tule tööle meie ettevõttesse!“. Valminud videoid saab vaadata SIIT.

Sõna said ka projekti jooksul loodud kahe õpilasfirma - ÕF Noovus ja ÕF Babulja Pelmeenid - esindajad Martin Nurk (T-20) ning Daniil Pahalin (K-20), kes rääkisid, millega nende loodud ettevõtted tegelevad, kuidas kõik alguse sai ning sedagi, kas ja kuidas nad plaanivad edasi minna.

Siis oli aeg tänamiseks ja tunnustamiseks. Tänati koostööpartnereid ettevõtetest Helland Baltic, Roosta Puhkeküla, Fra Mare Thalasso Spa, Haapsalu Uksetehas ning SA Läänemaa, kellega koos nii suur töö sai ära tehtud. Samuti kuulusid tänusõnad kõikidele õpilastele ja töötajatele, kes moel või teisel projekti tegevuste läbiviimisse panustanud olid. Eriline tänu õpetaja Pille Noolele, kes seda projekti kindlakäeliselt eest vedas. Magusa punkti ettevõtluspäevale pani ühine tordisöömine kooli aulas.

Meie kooli õpilasfirmad on silma paistnud ka väljaspool koolimaja. Näiteks Läänemaa õpilasfirma kevadlaada suurima käibega firmaks oli ÕF Noovus, kes tegeleb puidust karpide tootmise ning käsitöölampide valmistamisega. Samuti on märgatud teist õpilasfirmat - Babulja Pelmeenid, mis tegeleb käsitööpelmeenide ja -vareenikute valmistamisega, mis antud projekti käigus loodi. Läänemaa aasta õpilasfirmade konkursil saavutas ettevõte 3. koha ning zürii kiitis nende toodangut:Suus sulavad täiuslikult maitsvad pelmeenid! Hästi läbimõeldud esitlus ja tootele maitsenüanssidega lisaväärtusega andmine oli just see, mida žürii ootas.“

Kool tänab kõiki, kes aitasid selle kahe aasta jooksul projekti „Praktiline turundus Haapsalu Kutsehariduskeskuses“ ellu viia!