Haapsalu Kutsehariduskeskus laienes Keilasse 27. september HKHK

Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpetajad alustavad lapsehoidjate õpetamist Keilas

24. septembril, alustasime pidulikult Keilas Lapsehoidja eriala tasemeõppega, milles osalevad Keila Rukkilille, Rae valla Järveküla, Lääne-Harju valla Klooga Lustipesa ja Karjaküla Lustipesa lasteaedade 16 töötajat. Uus ja ainulaadne projekt toob esmakordselt Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpetajad Keilasse, et pakkuda lapsehoidja õpet Harjumaa valdade lasteaia töötajatele.

"Kui kevadel sain telefonikõne Keila Rukkilille lasteaia õppejuhilt Astrid Hallikalt, kes tegi ettepaneku korraldada lapsehoidja õpe Keilas, tundus see esialgu hiiglasuure väljakutsena," meenutas Haapsalu Kutsehariduskeskuse äri- ja sotsiaalteenuste osakonna juhataja Merle Mäesalu. Seni on lapsehoidja eriala õpetatud vaid Haapsalu Kutsehariduskeskuses, kuhu on õppijaid tulnud peamiselt Läänemaalt ja ka naabermaakondadest, sealhulgas ka Keilast.

Keila lasteaedade jaoks on aga tekkinud keeruline olukord – paljud töötajad ei oma vajalikku 4. taseme lapsehoidja kvalifikatsiooni, mis on neil ametis jätkamiseks hädavajalik. Samas on paljudel töötajatele keeruline käia Haapsalu Kutsehariduskeskuses kohapeal, kas puuduvate autojuhilubade, kehva ühistranspordiühenduse või väikeste laste tõttu.

Kõik 16 Lapsehoidja eriala õpetajat ja kooli juhtkond otsustasid ühiselt väljakutse vastu võtta! „See on oluline samm, et tagada kvaliteetne haridus ja vajalik kvalifikatsioon kõikidele lasteaedadele,” lisas Mäesalu.

"Õppige üksteiselt, jagage kogemusi ja saage sõpradeks," just nii kõlas Astrid Hallika tervituskõnes.

Soovime nii õppijatele kui õpetajatele jõudu ja edu!

Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpetajad alustavad lapsehoidjate õpetamist Keilas

Soovime nii õppijatele kui õpetajatele jõudu ja edu!