Uudised

HKHK lahtiste uste päev tõi meile külla ligi 200 põhikoolinoort 21. veebruar HKHK


Haapsalu Kutsehariduskeskuses toimub 20. veebruaril taaskord üks põnev päev. 

Lahtiste uste päeval tuli meie kooliga tutvuma ligi 200 põhikoolinoort lausa 16 erinevast koolist. Külla tuldi nii Läänemaa kui ka kaugematest koolidest. Noortel oli lahtiste uste päeval võimalus tutvuda erinevate õppimisvõimalustega ja meie koolihoonetega.

Sellel päeval olid meil külas ka kõrgkoolid, et anda sellega nii lahtiste uste külastajale kui ka meie oma õpilastele võimaluse uurida otse allikast, kuidas ja millistel tingimustel saab nende juures õpinguid jätkata peale kutsekeskhariduse omandamist. Aitäh Tartu Ülikooli Pärnu Kolletž, Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolletž, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor  ja Sisekaitseakadeemia!

Kõik koolinoored said ennast registreerida töötubadesse, kus läbi põnevate tegevuste tutvuti erinevate erialadega. Valikus oli lausa 12 erinevat töötuba, mida viisid läbi suured osas meie oma kooli õpilased!

Nii nagu alati olid kõige populaarsemad töötoad need, kus sai ise maitsavaid pulgakooke ja hamburgereid valmistada! Kuid töötubasid oli valida kõikidest erialadest. Noored said mööblid polsterdada, keraamilisi plaate paigaldada, VR-prillidega virtuaalmaailma avastada, kaunistusi meisterdada, kohvikus teenindamist õppida, turismiteemalisi teadmisi proovile panna ja Canva programmis sünnipäeva kutseid kujundada. IT-erialased töötoad olid täis noormehi, kes said kaabliga internetti ühendada ning uusi robootika alaseid teadmisi omandada. Ka ChatGPT põneva maailma ja selle võimalustega said noored tutvuda! 

Lisaks töötubadele said noored tuttavaks ka meie koolihoonetega, piiluti hosteli tubadesse ja tutvuti sportimisvõimalustega. Ringkäike viisid läbi suured osas õpilasesinduse noored, kes jagasid noortele infot, kuidas koolielu igapäevasel välja näeb, millistel põnevatel praktikatel käiakse nii Eestis kui Euroopas ja tutvustati põnevaid kooli üritusi!

Koolihoonetesse mahtus sellel päeval ka neli erineva eriala koolisisest kutsemeistrivõistlust, mida said külalised pealt vaadata! Kutsemeistrivõistlustega pandi proovile IT-süsteemide nooremspetsialisti, majutusteeninduse, tisleri ja üldehituse erialade õpilased.

Meie lahtiste uste päev oli üks osa Läänemaa koolide koostööprojektist „Läänemaa hariduskobar maakonna haridusteenuse arendajaks“, mille eesmärgiks on õpilaste tulevikutööks vajalike oskuste arendamine ja karjääriteadlikkuse kasvatamine.

Suur kummardus kõikidele, kes panustasid, et see tore päev sai korda minna! 

Aitäh kõikidele koolinoortele, et meile külla tulite!

Kohtumiseni HKHK-s!

 

Pildigalerii lisandub lähiajal!

Haapsalu Kutsehariduskeskuses toimub 20. veebruaril taaskord üks põnev päev. 

Lahtiste uste päeval tuli meie kooliga tutvuma ligi 200 põhikoolinoort lausa 16 erinevast koolist. Külla tuldi nii Läänemaa kui ka kaugematest koolidest. Noortel oli lahtiste uste päeval võimalus tutvuda erinevate õppimisvõimalustega ja meie koolihoonetega.

Sellel päeval olid meil külas ka kõrgkoolid, et anda sellega nii lahtiste uste külastajale kui ka meie oma õpilastele võimaluse uurida otse allikast, kuidas ja millistel tingimustel saab nende juures õpinguid jätkata peale kutsekeskhariduse omandamist. Aitäh Tartu Ülikooli Pärnu Kolletž, Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolletž, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor  ja Sisekaitseakadeemia!

Kõik koolinoored said ennast registreerida töötubadesse, kus läbi põnevate tegevuste tutvuti erinevate erialadega. Valikus oli lausa 12 erinevat töötuba, mida viisid läbi suured osas meie oma kooli õpilased!

Nii nagu alati olid kõige populaarsemad töötoad need, kus sai ise maitsavaid pulgakooke ja hamburgereid valmistada! Kuid töötubasid oli valida kõikidest erialadest. Noored said mööblid polsterdada, keraamilisi plaate paigaldada, VR-prillidega virtuaalmaailma avastada, kaunistusi meisterdada, kohvikus teenindamist õppida, turismiteemalisi teadmisi proovile panna ja Canva programmis sünnipäeva kutseid kujundada. IT-erialased töötoad olid täis noormehi, kes said kaabliga internetti ühendada ning uusi robootika alaseid teadmisi omandada. Ka ChatGPT põneva maailma ja selle võimalustega said noored tutvuda! 

Lisaks töötubadele said noored tuttavaks ka meie koolihoonetega, piiluti hosteli tubadesse ja tutvuti sportimisvõimalustega. Ringkäike viisid läbi suured osas õpilasesinduse noored, kes jagasid noortele infot, kuidas koolielu igapäevasel välja näeb, millistel põnevatel praktikatel käiakse nii Eestis kui Euroopas ja tutvustati põnevaid kooli üritusi!

Koolihoonetesse mahtus sellel päeval ka neli erineva eriala koolisisest kutsemeistrivõistlust, mida said külalised pealt vaadata! Kutsemeistrivõistlustega pandi proovile IT-süsteemide nooremspetsialisti, majutusteeninduse, tisleri ja üldehituse erialade õpilased.

Meie lahtiste uste päev oli üks osa Läänemaa koolide koostööprojektist „Läänemaa hariduskobar maakonna haridusteenuse arendajaks“, mille eesmärgiks on õpilaste tulevikutööks vajalike oskuste arendamine ja karjääriteadlikkuse kasvatamine.

Suur kummardus kõikidele, kes panustasid, et see tore päev sai korda minna! 

Aitäh kõikidele koolinoortele, et meile külla tulite!

Kohtumiseni HKHK-s!

 

Pildigalerii lisandub lähiajal!