HKHK õpetajad Erasmusega Austrias 12. aprill HKHK

Märtsi lõpus said kokaeriala õpetaja Taavi Kuusik ja puhastusteeninduse õpetaja Ivika Raudsepp kaks nädalalt HKHK põhitööst eemal olla, töövarjutades Austria toitlustus- ja teeninduskoolis Fachberufsschule für Tourismus Warmbad Villach ning kooli partnerettevõtetes Austria lõunapoolseimas piirkonnas Kärntenis. Austria kooliga seovad meid mitme aasta pikkused sõprussidemed, sest oleme koos nii mitmeski Erasmus+ projektis tegutsenud ning ka praegu käib Warmbadi kooli eestvedamisel kokandus- ja digioskuste integreerimise projekt. Seetõttu teadsime, et koka- ja teeninduserialdele spetsialiseerunud koolist on ka meie TTK osakonna õpetajatel nii mõndagi uut õppida.

Juba kooli sisenedes on tunda, et siin õpetatakse teenindust, sest suured baari- ja restoraniklassid, kus kõik näeb välja nii nagu päris restoranides püüavad kohe pilku. Koolis on ka kuus suurt õppekööki, kus vahendeid jätkub päris arvukatele gruppidele. Näiteks kokandustundides on iga kahe õpilase peale suur ahi ning ka tööpindadest pole puudust. Taavil õnnestus osa võtta paljudest kokandus- ja pagaritundidest ning lähemalt tutvust teha Austria rahvusroogadega nagu näiteks erinevad struudlid, mida küpsetatakse nii magusal kui ka soolasel kujul.

Ivika töövarjutamine viis teda rohkem koolimajast välja, sest sellist eraldi õppeainet nagu puhastusteenindus, Austria koolides ei õpetatagi. Õpilased küll tegelevad sellega iga tunni käigus, sest korralik kokk peab ju teadma, millise köögi ta endast maha jätab. Ivika tutvus kooli partnerhotellidega, kus Warmbadi õpilased oma teeninduspraktikat tegemas käivad. Põhilise aja töövarjutas Ivika aga suure spa-hotelli Warmbadehof puhastusteenindajaid ning sai ka ise töös osaleda ja käe valgeks teha. Hotell pakub erinevaid spa-teenuseid ning tema klientuuriks on rohkem kohalik Austria elanikkond. Lisaks hotellis stažeerimisele sai Ivika võimaluse vaadata ka seda, kuidas õpilashostelis koristustööd korraldatud on. Õpilashostel asub kohe kooli juures nagu meilgi ning lisaks sellele, et õpilased peavad ise oma tube korras hoidma, toimub kaks korda nädalas ka kõikide ruumide üldpuhastus.

Kahe tööka nädala sisse mahtusid ka väljasõidud toredate Austria kolleegide seltsis. Ida-Alpides asuv Warmbad on tuntud oma mägede, järvede ja matkaradade poolest ning eks loomulikult viidigi Eestimaiseid sõpru just mägedesse, et tunnetada Alpide võimsat avarust. Üheskoos matkati Dobratch’i rahvuspargis, mis on ka tuntumaid suusakuurorte Kärnteni piirkonnas. Kõrgeim mäetipp on seal üle 2100 meetri merepinnast ning pakub imelisi vaateid.

Ivika ja Taavi räägivad oma Erasmus+ kogemusest põhjalikumalt neljapäeval, 14.aprillil, kell 12.00, klassis 106. Tule kindlasti kuulama ja muljetest osa saama.