HT-21 õppereis viis Lääne-Virumaale 06. juuni HKHK

HT-21 õppegrupi õppereis Lääne-Virumaale toimus neljapäeval, 2. juunil. Esimene  külastuskoht oli Mõdriku Sotsiaaltöö- ja heaolu labor, kus tutvusime eaka kodus ja hooldusasutuses kasutatavate innovaatiliste abivahenditega.  Külaskäik sinna tekitas kõigis palju huvitavaid mõtteid ja ideid. Nägime seal ka huvitavat eakatele mõeldud voodit, mis on väljatöötatud ja valmistatud Võrumaa Kutsehariduskeskuse puidutöötlemise ja –mööblitootmise kompententsikeskuses. See „vanakeste voodi” ootab ettevõtjat, kes hakkaks selliseid voodeid tootma. Joonised selleks on olemas, samuti on nõudlus nende järele nii Eestis kui ka kaugemal.

Teine koht, mille õpilastega Lääne-Virumaale jõudes ette võtsime oli Rakvere Haigla, mis on suhteliselt värskelt uuenduskuuri läbinud ning jättis osalejatele väga hea mulje.

Õendus-hooldusosakond on avatud aatriumiga läbi kahe korruse, kus oli puhas, avar ja kodune. Oli näha, et hoonet luues on mõeldud erinevatele kliendigruppidele ja ka töötajatele.

Meid võttis vastu sotsiaaltöötaja Valentina, kes tutvustas Rakvere Haigla töökorraldust ning tegi asutuse tutvustuse.

Teele jäi ka meie kolmas peatuspaik, milleks oli Benita Kodu, mis on paljudele unistuste kodu elupäevade lõpul. See aga ei tähenda, et ka mujal ei võiks väärikalt vananeda.

Grupiga olid kaasas Ingrid Tõnisson, Marelle Möll ja Leili Mutso.

Grupiga olid kaasas Ingrid Tõnisson, Marelle Möll ja Leili Mutso.