IT õpetajad käisid kolleegidel külas ideid ammutamas 12. oktoober HKHK

Soovides saada paremat tulemust oma arvutiklasside renoveerimisel, otsustas äriteenuste osakond osakonnajuhataja Marelle Mölli eestvedamisel minna ja koguda mõtteid kolleegidega kohtumistelt. Nii seadsidki nad sammud Tallinna.  IT õpetajate, haridustehnoloogi ja IT juhiga plaani võetud reis kulges igati inspireerivalt.

Esmalt külastas HKHK tiim kolleege Tallinna Tööstushariduskeskusest, kus neid võõrustas ja oma kogemustest rääkis IT erialade õppevaldkonna juht. Vaadati üheskoos laboreid ja arvutiklasse ning arutleti IT õppe vajaduste ja võimaluste üle.  Meie õpetajaid ei saanud kuidagi robootika ja mehhatroonika õppelaborist välja - seal oli avastamiseks niipalju toredaid "mänguasju".

Edasi suunduti kogemustejahile Tallinna Majanduskooli. Seal oli, mida vaadata! Värskelt olid valmis saanud uued arvutiklassid. Põnevaks avastamiseks oli sealne koosolekute ruum, fotolabor ja audio-videostuudio. Uudishimulikke õpetajaid võõrustasid majandusdirektor ning kaks haridustehnoloogi, kellega koos arenes väga elav arutelu õppeklasside tehnilise sisustuse, mööbli, ruumi paigutuse, kaabelduse ja põranda osas. Juttu jätkus tehniliste lahenduste ja sisustamise osas laest kuni põrandani. Ühtlasi oli tiimil võimalus külastada Tallinna Majanduskoolis praktikal olevat IT õpilast ja uurida, kuidas tal seal läheb.

Teiseks päeva pooleks oli osalejate mõte ja mõistus juba rohkem lahti ning seetõttu oldi veelgi rohkem avatud uutele ideedele ning innovaatilistele lahendustele.

Päeva lõpuks tuli HKHK külastustiimile kätte kompvek OÜ Telda näol, kes on Eestis üheks juhtivaks interaktiivsete lahenduste pakkujaks. Õpetajad ja teised kaasasolnud liikmed said kuulata ja küsida kõiki neid huvitavaid küsimusi ning tagasiteel koju jätkus arvutialast juttu kuni koduni.