Meenutus kevadisest Läänemaa Loodusfestivalist 06. juuni HKHK

Haapsalu Kutsehariduskeskuse loodusgiidi eriala õppijad korraldasid taas Läänemaa Loodusfestivali, mis toimus maikuu alguses. Seekordne festival kandis pealkirja "Läänemaa tuleb külla" ja viis loodushuvilised otse looduse rüppe.

Festivali programm ja eripära

Loodusgiidide poolt korraldatud ja läbiviidud Läänemaa Loodusfestival on saanud armastatud traditsiooniks, pakkudes osalejatele võimalust avastada Läänemaa kauneid paiku ja looduse rikkust. Sel aastal oli meie loodusgiididel koostatud mitmekesine ja kaasahaarav programm, mis sisaldas erinevaid retki, töötubasid, mälumänge ning muid kaasahaaravaid ja harivaid tegemisi.

Erinevad loodusmatkad ja -retked viisid osalejad avastama Läänemaa põnevaid looduskooslusi ja kauneid maastikke, tutvustades piirkonna ainulaadset loodusrikkust.

Mälumäng leidis aset Haapsalu Kutsehariduskeskuses ja teine mälumäng Haapsalus, Talumehe kõrtsis. Mälumängu küsimused olid Läänemaast või loodusest. Lugude jutustamine toimus kooli raamatukogus, kus loodusgiidid rääkisid oma seiklustest ja avastustest, pakkudes huvitavaid lugusid ja fakte.

Toimusid ka praktilised töötoad ja tegevused, kus osalejad said ise käed külge panna ja midagi uut õppida, näiteks taimede määramine ja lindude vaatlemine.

Õpilaste mõtted ja kogemused korraldatud üritusest:

LG-22 Kersti Uibo:

"Läänemaa Loodusfestival 2024 korraldamine oli täis väljakutseid ja muutusi, kuid õpetas mulle palju koostöö ning juhtimise kohta. Hoolimata raskustest suutsime festivali edukalt läbi viia. Tunnen uhkust oma tiimi üle ja olen tänulik saadud kogemuste eest. Kõige tähtsam õppetund oli, et tõeliselt edukaks ettevõtmiseks on vajalik tugevat koostööd ja ühist pingutus."

LG-22 Meeli Hunt:

"Loodusfestivali ettevalmistused algasid juba 2023. aasta oktoobris, kuid esimesed plaanid kukkusid läbi. Veebruari lõpuks otsustasime muuta festivali fookust ja tulime välja igaüks oma ideega, luues kärgfestivali, mis laotus üle Eesti. Lõpuks saime kokku Metsküla koolis, kus aitasime lastel meisterdada emadepäeva kaarte, rääkisime loomade eluringist ning sõime torti. Festivali pesapaik ja põhitegevused jäid Haapsallu."

LG-22 Kayla Diener:

"Loodusfestivali ettevalmistused algasid juba sügisel, kuid esialgsed plaanid pidime mitmel korral ümber tegema. Pärast pikki arutelusid otsustasime, et igaüks korraldab oma ürituse endale südamelähedases kohas. See muutus osutus edukaks, kuna igaühe panus ja pühendumus tõid säravaid ideid ning festival laotus üle Läänemaa. Kogu kursus tegutses aktiivselt, et üritus edukalt läbi viia. Lõppkokkuvõttes saime hakkama ja olen uhke meie tiimi ja enda panuse üle."

LG-22 Svea Eving-Nõu:

"Lõpp hea, kõik hea. Päike säras Läänemaa Loodusfestivali päevades!"

Meie loodusgiidid andsid omalt poolt parima, et festival oleks meeldejääv ja hariv kogemus kõigile osalejatele. Nende armastus looduse vastu peegeldus iga tegevuse ja ürituse korraldamisel. Suur kummardus loodusgiididele tubli korralduse ja läbiviimise eest! Tänud ka juhendajatele ning kõikidele, kes andsid omalt poolt panuse selle toreda sündmuse kordaminekuks!

Kohtumiseni järgmisel loodusfestivalil!

Fotod: LG-22 õppijate erakogudest

Kui ka Sind kõnetab loodusgiidi eriala, siis tea, et just nüüd on avatud vastuvõtt loodusgiidi erialale. Tasuta tsükliõpe stardib juba sellel sügisel ning kohad on kiiresti täitumas! Lisainfo leiad: www.hkhk.edu.ee/vastuvott.

Festivali programm ja eripära

Õpilaste mõtted ja kogemused korraldatud üritusest:

LG-22 Kersti Uibo:

LG-22 Meeli Hunt:

LG-22 Kayla Diener:

LG-22 Svea Eving-Nõu:

"Lõpp hea, kõik hea. Päike säras Läänemaa Loodusfestivali päevades!"

Kohtumiseni järgmisel loodusfestivalil!

Fotod: LG-22 õppijate erakogudest