Uudised

Meie Super Mariol täitus 40! 06. november HKHK

Täna on sünnipäev meie pikaaegsel IT-valdkonna kutseõpetajal Mario Metsheinal.


Õpetaja Mario Metsheina teavad koolis küll vist kõik. Ta on HKHK armastatud ja hinnatud arvutivaldkonna kutseõpetaja, kes oskab õpilased arvuti kasutusvõimalustest innustuma panna ning kelle arvukaid veebipõhiseid õppematerjale kasutavad väga paljud Eesti kutse- ja kõrgkoolid.

Veebilehekülge metshein.com teavad üle Eesti vist küll kõik koolid. Tema head, õppijale selged juhendmaterjalid on arusaadavad ja põhjalikud igaühele, kes ennast arvutivaldkonnas iseseisvalt arendada soovib. Veebilehel näitab materjalide kasutamisaktiivsust seegi fakt, et lehe külastatavus aastas on üle miljoni korra.

Mario puhul toimus õpetajaks sündimine kohe pärast seda, kui ta peale eriala omandamist kooli õpetama tuli. Tema positiivne huumorimeel, kiire reageerimine ja loovad ideed meeldivad tema õpilastele ning kolleegidele. Mario on sõbralik ja hooliv. Talle on väga tähtsad inimesed tema õpilased ja pere.

Ta töötab Haapsalu Kutsehariduskeskuses alates 2004.  aastast arvutivaldkonna kutseõpetajana, kuhu ta üsna kohe pärast Tallinna Polütehnikumi lõpetamist noore õpetajana tööle asus. Põhitööks on tal mitmete arvutiainete, nagu skriptimisvahendite, multimeedia, programmeerimise ja veebitehnoloogiate õpetamine IT-süsteemide nooremspetsialisti eriala õpilastele. Selle kõrval jagab ta arvutialaseid teadmisi ka teiste erialade õpilastele ning on viinud õhtuti läbi täiskasvanute IT- teemalisi täienduskoolitusi.

Mario on pälvinud tunnustust korduvalt.  Aastal 2011 on ta olnud HKHK aasta kutseõpetaja ning Läänemaa aasta õpetaja nominent, aastal 2015 Läänemaa aastate õpetaja. Aastal 2016 oli ta aasta kutseõpetaja nominent galal „Eestimaa õpib ja tänab“, sellele järgneval aastal sai Mario Lääne Maavalitsuse tänukirja. 2018. aastal oli ta HKHK aasta õppija ja TÕN aasta õppija nominent.

Ka riiklikult on tema tegemisi märgatud ja tunnustatud. Kuna Mario on olnud väga produktiivne e-õppematerjalide valmistajana, siis on ta pälvinud tunnustust nii endise E-õppe arenduskeskuse kui REKK-i poolt.

Inimesena on Mario avatud ja sõbralik ning hea huumorimeelega. Ta on pälvinud kolleegide ja õpilaste armastuse ning austuse. Kui IT õpilastelt organisatsioonikäitumise tunnis küsiti, mida nad peavad oma kooli olulisteks väärtusteks, siis olid õpilased päris kindlad, et kooli „väärtus“ on õpetaja Mario Metshein.

Tõsi see on, et kolleegid ning õpilased peavad Mariost väga lugu. Nad kirjeldavad teda nii:

Haridustehnoloog Airi Aavik: „Mario on meie kooli visiitkaart, teda tuntakse üle Eesti ja tema pärast tullakse meie kooli õppima. Kui üks õpetaja on bränd, siis Mario on bränd, ta ei pea seda enam tõestama, et on hea“.

Juhiabi-personalispetsialist Kaire Kaljura: „Tema huvitav huumor!!! Ja ta kunagi ei halvusta kedagi, või kui, siis läbi oma huumori :). Ta ei saa vist kunagi suureks - hommikuti pahur nagu tõeline pubekas. Väga hea koolitaja (olen olnud koolitatav) ja hinnaline kolleeg! Juhhuu, Mario - pane sajaga (koos meiega) edasi!“.

IT kutseõpetaja Rain Koor: „Mario on tore kolleeg. Nutikas ja terane, kuid samas muhe ja humoorikas. Täpselt selline nagu üks IT õpetaja olema peaks!“.

Huvijuht Marit Sillat: „Metshein on nagu nublu - staar, kellest kõik räägivad, aga keegi ei näe! Mulle tundub, et tal on palju varjatud andeid aga ta ise tugevalt varjab neid. Mario on heatahtlik ja südamlik, tema tundi “sisse sadades” on seal alati kuidagi mõnus ja kodune õhkkond! Ta ei mõtle üle ja temaga on lihtne asju ajada! Ta on nii õpilastele, kui õpsidele positiivne ja hea vestluskaaslane! Ma ei kujuta 3. korrust tegelikult ilma Mariota ette.. Ja ma ei unusta kunagi, et ta mulle kohe esimeses arvutiõpetuse tunnis ütles, et ma olen Tallinna orbik“.

IT-18 õpilased märksõnastavad oma õpetajat nii: „Omaarust naljakas ja kiilas koos armsa naeratusega. Meenuvad tema ema/isa naljad. Ümar ja rõõmus, tüütu ja abivalmis. Mario soeng on alati ilus. Ta on pärit Taeblast, seest soe inimene, IT ekspert. Naerumees, abivalmis ja teeb tunnid huvitavaks. Äge vend, võtab huumoriga kõike, on hilineja“.

Käsitöö kutseõpetaja Marju Heldema: „Mario huumorimeel ja teadmiste pagas teevad kadedaks. Mind on nii mõnigi kord tabanud heas mõttes professionaalne kadedus, kui tema tegemisi vaatan. Ta on mõnus kolleegina ja õpetajana“.

Äriteenuste osakonnajuhataja Marelle Möll: „Mario töös paistavad silma uuendusmeel, täpsus ja suur soov anda õpilastele edasi nõutavast enam teadmisi. Samas lähtuvad tema selgitused ja õpetused ikka sihtgrupi teadmistest ja tasemest, sest õpetab ta ühtlasi nii algajaid täiskasvanuid kui ka kogenud IT-huvilisi“.

Koolitusjuht Ingrit Kera: „Muhe ja rahulik selgitusstiil ning väga praktilised ja selged õpijuhised veebis on need, mida Mario puhul hinnatakse. Täna ütleb ta ausalt, et täienduskoolituste tegemine on ebamugav ja tülikas. Mariost võib aru saada, sest ta ei lase latti alla ning nõuab endalt pühendumist ja ootab seda ka õppijatelt. Kõige ägedam ongi see, et nõudlikkus ei tule läbi suure pingutuse, vaid toetavalt ja huumoriga“.

BT-18 õpilased: „Mario on inimene, kelle huumorisoon ületab kõik piirid, ta tajub biiti. On alati abivalmis ning tema huumorisoonest ei saa üle ega ümber, see meeldib meile! Teda on raske välja vihastada“.

IT eriala vilistlane ja endine kolleeg Kristjan Hiis: „Kui ma mõtlen tagasivaatavalt Mariost, siis mulle meenub alati rõõmus ja tore õpetaja. Isiklikult pole ma Mariot näinud kurjana või pahasena, tundub, et tema geenivedelas lihtsalt pahurat ei leia. Lisaks kogu rõõmsusele on Mario olnud ka väga suureks inspiratsiooniks - nii kooli ajal kui ka pärast kooli - ta on innustanud paljusid meie lennu vilistlasi jätkama oma eluteed arenduse ja/või kujunduse suunal. Kolleegina oli Mario inspireeriv ka muudel tasanditel kui pelgalt karjäärivalik, ta aitas kohaneda õpetaja rolliga ja andis suuniseid kuidas võiks tunde läbi viia. Käsi südamel, võin öelda, et Marioga võiks ründele küll koos minna! Palju õnne, hea sõber, õpetaja, kolleeg!“.

Soovime Sulle kogu kooliperega palju, palju õnne! Tunne rõõmu ja naudi seda, mida Sa teed!

Õpetaja Mario Metsheina teavad koolis küll vist kõik. Ta on HKHK armastatud ja hinnatud arvutivaldkonna kutseõpetaja, kes oskab õpilased arvuti kasutusvõimalustest innustuma panna ning kelle arvukaid veebipõhiseid õppematerjale kasutavad väga paljud Eesti kutse- ja kõrgkoolid.

Veebilehekülge metshein.com teavad üle Eesti vist küll kõik koolid. Tema head, õppijale selged juhendmaterjalid on arusaadavad ja põhjalikud igaühele, kes ennast arvutivaldkonnas iseseisvalt arendada soovib. Veebilehel näitab materjalide kasutamisaktiivsust seegi fakt, et lehe külastatavus aastas on üle miljoni korra.


Mario puhul toimus õpetajaks sündimine kohe pärast seda, kui ta peale eriala omandamist kooli õpetama tuli. Tema positiivne huumorimeel, kiire reageerimine ja loovad ideed meeldivad tema õpilastele ning kolleegidele. Mario on sõbralik ja hooliv. Talle on väga tähtsad inimesed tema õpilased ja pere.

Ta töötab Haapsalu Kutsehariduskeskuses alates 2004.  aastast arvutivaldkonna kutseõpetajana, kuhu ta üsna kohe pärast Tallinna Polütehnikumi lõpetamist noore õpetajana tööle asus. Põhitööks on tal mitmete arvutiainete, nagu skriptimisvahendite, multimeedia, programmeerimise ja veebitehnoloogiate õpetamine IT-süsteemide nooremspetsialisti eriala õpilastele. Selle kõrval jagab ta arvutialaseid teadmisi ka teiste erialade õpilastele ning on viinud õhtuti läbi täiskasvanute IT- teemalisi täienduskoolitusi.

Mario on pälvinud tunnustust korduvalt.  Aastal 2011 on ta olnud HKHK aasta kutseõpetaja ning Läänemaa aasta õpetaja nominent, aastal 2015 Läänemaa aastate õpetaja. Aastal 2016 oli ta aasta kutseõpetaja nominent galal „Eestimaa õpib ja tänab“, sellele järgneval aastal sai Mario Lääne Maavalitsuse tänukirja. 2018. aastal oli ta HKHK aasta õppija ja TÕN aasta õppija nominent.

Ka riiklikult on tema tegemisi märgatud ja tunnustatud. Kuna Mario on olnud väga produktiivne e-õppematerjalide valmistajana, siis on ta pälvinud tunnustust nii endise E-õppe arenduskeskuse kui REKK-i poolt.

Inimesena on Mario avatud ja sõbralik ning hea huumorimeelega. Ta on pälvinud kolleegide ja õpilaste armastuse ning austuse. Kui IT õpilastelt organisatsioonikäitumise tunnis küsiti, mida nad peavad oma kooli olulisteks väärtusteks, siis olid õpilased päris kindlad, et kooli „väärtus“ on õpetaja Mario Metshein.

Tõsi see on, et kolleegid ning õpilased peavad Mariost väga lugu. Nad kirjeldavad teda nii:

Haridustehnoloog Airi Aavik: „Mario on meie kooli visiitkaart, teda tuntakse üle Eesti ja tema pärast tullakse meie kooli õppima. Kui üks õpetaja on bränd, siis Mario on bränd, ta ei pea seda enam tõestama, et on hea“.

Juhiabi-personalispetsialist Kaire Kaljura: „Tema huvitav huumor!!! Ja ta kunagi ei halvusta kedagi, või kui, siis läbi oma huumori :). Ta ei saa vist kunagi suureks - hommikuti pahur nagu tõeline pubekas. Väga hea koolitaja (olen olnud koolitatav) ja hinnaline kolleeg! Juhhuu, Mario - pane sajaga (koos meiega) edasi!“.

IT kutseõpetaja Rain Koor: „Mario on tore kolleeg. Nutikas ja terane, kuid samas muhe ja humoorikas. Täpselt selline nagu üks IT õpetaja olema peaks!“.

Huvijuht Marit Sillat: „Metshein on nagu nublu - staar, kellest kõik räägivad, aga keegi ei näe! Mulle tundub, et tal on palju varjatud andeid aga ta ise tugevalt varjab neid. Mario on heatahtlik ja südamlik, tema tundi “sisse sadades” on seal alati kuidagi mõnus ja kodune õhkkond! Ta ei mõtle üle ja temaga on lihtne asju ajada! Ta on nii õpilastele, kui õpsidele positiivne ja hea vestluskaaslane! Ma ei kujuta 3. korrust tegelikult ilma Mariota ette.. Ja ma ei unusta kunagi, et ta mulle kohe esimeses arvutiõpetuse tunnis ütles, et ma olen Tallinna orbik“.

IT-18 õpilased märksõnastavad oma õpetajat nii: „Omaarust naljakas ja kiilas koos armsa naeratusega. Meenuvad tema ema/isa naljad. Ümar ja rõõmus, tüütu ja abivalmis. Mario soeng on alati ilus. Ta on pärit Taeblast, seest soe inimene, IT ekspert. Naerumees, abivalmis ja teeb tunnid huvitavaks. Äge vend, võtab huumoriga kõike, on hilineja“.

Käsitöö kutseõpetaja Marju Heldema: „Mario huumorimeel ja teadmiste pagas teevad kadedaks. Mind on nii mõnigi kord tabanud heas mõttes professionaalne kadedus, kui tema tegemisi vaatan. Ta on mõnus kolleegina ja õpetajana“.

Äriteenuste osakonnajuhataja Marelle Möll: „Mario töös paistavad silma uuendusmeel, täpsus ja suur soov anda õpilastele edasi nõutavast enam teadmisi. Samas lähtuvad tema selgitused ja õpetused ikka sihtgrupi teadmistest ja tasemest, sest õpetab ta ühtlasi nii algajaid täiskasvanuid kui ka kogenud IT-huvilisi“.

Koolitusjuht Ingrit Kera: „Muhe ja rahulik selgitusstiil ning väga praktilised ja selged õpijuhised veebis on need, mida Mario puhul hinnatakse. Täna ütleb ta ausalt, et täienduskoolituste tegemine on ebamugav ja tülikas. Mariost võib aru saada, sest ta ei lase latti alla ning nõuab endalt pühendumist ja ootab seda ka õppijatelt. Kõige ägedam ongi see, et nõudlikkus ei tule läbi suure pingutuse, vaid toetavalt ja huumoriga“.

BT-18 õpilased: „Mario on inimene, kelle huumorisoon ületab kõik piirid, ta tajub biiti. On alati abivalmis ning tema huumorisoonest ei saa üle ega ümber, see meeldib meile! Teda on raske välja vihastada“.

IT eriala vilistlane ja endine kolleeg Kristjan Hiis: „Kui ma mõtlen tagasivaatavalt Mariost, siis mulle meenub alati rõõmus ja tore õpetaja. Isiklikult pole ma Mariot näinud kurjana või pahasena, tundub, et tema geenivedelas lihtsalt pahurat ei leia. Lisaks kogu rõõmsusele on Mario olnud ka väga suureks inspiratsiooniks - nii kooli ajal kui ka pärast kooli - ta on innustanud paljusid meie lennu vilistlasi jätkama oma eluteed arenduse ja/või kujunduse suunal. Kolleegina oli Mario inspireeriv ka muudel tasanditel kui pelgalt karjäärivalik, ta aitas kohaneda õpetaja rolliga ja andis suuniseid kuidas võiks tunde läbi viia. Käsi südamel, võin öelda, et Marioga võiks ründele küll koos minna! Palju õnne, hea sõber, õpetaja, kolleeg!“.

Soovime Sulle kogu kooliperega palju, palju õnne! Tunne rõõmu ja naudi seda, mida Sa teed!