Õpetaja Kristiina sai Prantsusmaa pagarikoolist uut inspiratsiooni 06. juuni HKHK

HKHK-s saavad Erasmus+ õpirändekogemuse ka õpetajad ning üheks toredaks võimaluseks on osalemine erialasel koolitusel. Mitmed õpetajad on tänu sellele saanud oma unistusi päris suurelt täide viia. Täna jagab oma kogemusi meie kondiitrieriala õpetaja Kristiina Rand.

"Kondiitri ja pagarina olen paar korda aastas ikka Pariisi boulangerie’sid ja patisserie’sid külastanud, sest kus siis veel koguda inspiratsiooni ja saada head ülevaadet uutest trendidest kui mitte Prantsusmaal. Sellekevadine reis oli erilisem - osalesin lühikursusel ühes maailma parimas pagarikoolis Le Cordon Bleu.  Ootasin seda suure põnevusega ja kursus ületas ootusi kuhjaga!

Nelja päeva jooksul õppisime küpsetama hulgaliselt erinevaid tooteid Prantsuse pagariklassikast, praktilised tunnid olid põimitud tooraineõpetuse ja tehnoloogiaõpetusega.

Minu huvi prantsuse küpsetuskunsti vastu sai alguse palju aastaid tagasi ja kindlasti oli üheks oluliseks põhjuseks, miks minust sai pagar. Kursuselt sain väga palju teadmisi nii uute kui ka juba tuttavate toodete valmistamise kohta.

Lisaks pōhjalikule Prantsuse pagariklassika tundmaōppimisele, teoreetilistele ja praktilistele teadmistele, sain häid kogemusi kaasaegsetest pagariseadmetest ja -töövahenditest; heast toorainest ja tehnoloogiast, ag ka koolituste läbiviimisest ja individuaalsest lähenemisest ōppijatele. Chef Frederic Hoel´I  pagari- ja ōpetajaoskused ja -kogemused olid imetlusväärsed ning kogu kursuse korraldus väga hea.

Õpitu andis hulganisti uut oma igapäevatöös pagari, õpetaja ja koolitajana kasutamiseks. Kursus oli prantsuse keeles, inglise keelse tõlkega. Osalejaid erinevatest riikidest üle maailma: Araabia Ühendemiraatidest, Ameerika Ühendriikidest, Singapurist, Saksamaalt, Itaalias nende hulgas nii pagariettevõtete ja restoranide omanikke kui ka privat chef´ina töötavaid kokkasid.

Päevad olid väga intensiivsed, vaba aeg kulus suures osas õpitu läbitöötamiseks ja märkmete täiendamiseks ja loomulikult jätkub see nüüd iseseisvalt järgnevate kuude jooksul, et ka meie toorainete ja võimalustega sama head tulemust saavutada!

Koolitusreisil osalemist toetas Erasmus+, olen väga tänulik kasuliku ja inspireeriva kogemuse eest."

Kristiina Rand

Kristiina Rand