Õpilased käisid eesti keele õppe raames toredal õppekäigul Hiiumaal 22. oktoober HKHK

Ka sellel õppeaastal õpitakse HKHK-s PRÕM  8.8 keeleõppetegevuste programmi toetusel eesti keelt. Eesti keele õppe  tegevuste kaudu paranevad õpilaste eesti keele oskused ja nii on sujuvam ka osalemine kutseõppes üldiselt.

Eesti keele õppe raames käisid projektis osalevad õpilased kolmapäeval, 21. oktoobril vahval õppekäigul Hiiumaal. Lisaks eesti keelt õppivatele õpilastele oli igal õpilasel kaasas ka tugiõpilane. Õpilasi olid saatmas kutseõpetaja Eneli Uibo ja õppenõustaja Liina Krips.

Mitmed projektis osalenud õppijad olid elus esimest korda Hiiumaal. Praamisõit saarele oli parajalt pikk ja kuna ilm oli veidi tuuline, sai nautida tõelist merel olemise tunnet.

Hiiumaal külastasime kõigepealt Suuremõisa mõisa, kus hetkel asub Hiiumaa Ametikool. Saime teada mõnda Hiiumaa ja Suuremõisa mõisa värvikast ajaloost. Samuti tutvusime Hiiumaa Ametikooli erialade ja õppimisvõimalustega

Suuremõisast sõitsime edasi Käina poole. Käinas külastasime põnevat uut elamuskeskust – Tuuletorni.

Tuuletornis oli tegemist palju, õpilased said ronida ja ehitada.  Nad said hea ülevaate Hiiumaa loodusest ja hiidlastest, eesti keelele lisaks õppisid õpilased mõne sõna ka hiiu keelt.