Peamaja I korrus sai värskema ilme 29. detsember HKHK

HKHK peahoone muutub üha kaunimaks! Suve lõpul valmis peamaja fuajee osa, nüüd oleme valmis jõudnud I korruse uuenduskuuriga, mille tulemusel said 1. korruse seinad värskema ja värvilisema väljanägemise. Sealsed seinad on kujundatud nii, et koridoris liikudes saaks tunda end kui Haapsalu promenaadil, kuid siiski tunnetada HKHK olemust ja hõngu. Mitmes kohas on võimalus endast selfi teha, sest seintele on paigaldatud ka valgused, mis nende tegemist soosivad.

Kujundusprojekti on eest vedanud kooli arendusdirektor Aile Nõupuu, kes on kaasanud projekti Haapsalust pärit vabakutselise kujundaja Erki Rammo, kooli pikaaegse koostööpartneri, kelle kaasabil on kujundanud juba varsemalt peamaja III ja II korrus.

Koostöö Rammoga, kes tuntud ka kui Sinikael-part postcard, sai alguse 2012. aastal šokolaaditahvli ümbrise kujundamisest. Rammo on selle aja jooksul kujundanud mitmeid kooli reklaammaterjale ja trükiseid, praktikamappe ja märkmikke. Kooli peamaja kujundusprojektiga tehti algust 2018. aastal, mil kujundati ümber kooli toitlustuskompleks.

Koolimajas ringi liikujad on märganud, et peamaja fuajee seinale on ilmunud suur infotahvel. Hetkel näitame seal reklaamteksti, kuid juba 2022. aasta jaanuari keskpaigas hakkame seal kuvama interaktiivset majajuhti. Seda ikka selleks, et kõik ruumid, inimesed, tunniplaan ja muu vajalik info oleksid kiiremini ja kergemini koolimajja sisenejatele leitavad.

Koolimaja kõikide korruste seinad on kujundatud nii, et need oleksid harivad, humoorikad ja omanäolised ning kannaksid endas kooli väärtusi ja visuaalset identiteeti. Kujundusideede väljamõtlemisse on kaasatud õpilasi, õpetajaid ja teisi kooli töötajaid, et nad kõik saaksid ise olla meelepärase koolikeskkonna loojateks.

Kujundaja Erki Rammo kohta ilmus detsembris ka artikkel, milles Lääne Elu kirjutas tema valminud Haapsalu kalendrist. Tema postkaardid ja kalender on linlastele juba varasemalt tuttavad.

Järgmise suure sammuna on plaanis ette võtta peamaja keldrikorruse kujundusprojekt.

Head selfitajad! Kui koolimajas pilte teete ja neid Facebooki või Instagrami lisate, siis märkige juurde ka #haapsalukhk või Haapsalu Kutsehariduskeskus, siis saame meiegi teada ja näha, kui hästi need pildid välja tulevad :)