Tekstiilkäsitöölised kaitsesid oma lõputöid 02. juuni HKHK

Täna jõudis lõpule viie vapra tekstiilkäsitöölise teekond läbi kahe õppeaasta. "Kaks koroonakevadet on see grupp üle elanud, viis vaprat on jõudnud finišisse. Vaatan hetkel lõpetajate nägusid – need on rõõmsad", ütles tekstiilitöö juhtõpetaja Marju Heldema kutseeksamit sisse juhatades. Ettekandele tulnud töödena esitleti segatehnikas diivanikatet, kootud kleiti, Lääne-Nigula kihelkonna triibuseelikut, neotud lõngadega salli ja õmmeldud jakki ning maavillast mantlit.

Kutseeksami komisjon tõi diivanikatte juures esile, et tegemist on väga kauni tööga ning kattel oleva koera silmad tulevad sealt hästi esile. Töö autor rõhutas, et peab oluliseks taaskasutust ning põhiosa tema tööstki pärineb vanast mööblikattest. Tal on kavas teha katte juurde ka diivanipadjad. Kootud kleidi juures tõi komisjon välja ilusa värvitooni, triibuseeliku juures kvaliteetse teostuse. Samuti toodi välja, et neotud lõngadega sall on väga hästi välja tulnud ning neile meeldis ka tootja nahast silt, mis oli esemele kinnitatud ning mõjus nagu ehe. Maavillase mantli puhul meeldis komisjonile see, et töö oli hästi teostatud ning selles oli kasutatud Hiiu lambavilla.

Eksami lõppedes tänas Marju Heldema nii õpetajaid kui lõputööde juhendajaid, kes on olnud nõu ja jõuga õpilastele sel teekonnal toeks.

Soovime tänastele kutseeksami läbinutele palju, palju õnne!

Soovime tänastele kutseeksami läbinutele palju, palju õnne!