Haapsalu Kutsehariduskeskuses on käimas treimise täienduskoolitus, mis aitab osalejatel täiendada oma puidutöötlemise oskusi ja avardada tööturuvõimalusi. Haapsalu Kutsehariduskeskuse pakutavad koolitused on olnud tõhusaks tööriistaks neile, kes soovivad oma oskusi täiendada ja uusi karjäärivõimalusi avastada. Koolitusel on osalejaid mitmetest erinevatest valdkondadest, teiste seas ka Eve ja Martin, kes toovad treimiskoolituselt saadud kasu igapäevaellu.
Kaks eri taustaga inimest, ühine soov õppida
Eve Koost, mööblirestauraator, on alati otsinud võimalusi täiendada oma teadmisi ja oskusi. Ta ütleb, et kuigi tema erialal on treimisoskus olnud osa õppekavast, jäi seda napiks. Pärast Haapsalu Kutsehariduskeskuse koolitust on ta oma töös saavutanud kõrgema kvaliteedi. „Restauraatoritel tuleb tihti asendada detailide osi, nagu toolide või kappide jalad. Sisseostuhind kipub olema kõrge, seega on mõistlikum osata neid ise valmistada,” selgitab Eve. Tema jaoks oli koolitus hädavajalik, et täiendada oma oskusi ja valmistada uusi detaile iseseisvalt.
Martin Vaht, Tallinna Rakendusliku Kolledži kutseõpetaja, oli samuti motiveeritud oma teadmisi täiendama. „Kuna õpetan lastele treimist, oli mul huvi õppida uusi tehnikaid ja töövõtteid,” ütleb Martin. Ta usub, et koolitusel omandatud teadmised aitavad tal õpilastele oskusi paremini edasi anda. „Treimisprotsess on teraapiline ja lõõgastav,” lisab ta. Lisaks koolitusele valmistab Martin kodus väikeettevõttele puidust lambidetaile, kasutades taaskasutuspuitu. „Iga detail, mis muidu lõkkesse või prügimäele läheks, saab nüüd uue elu,” räägib ta oma tööprotsessidest.
Teooria ja praktika tasakaal koolitusel
Haapsalu Kutsehariduskeskuse treimiskoolitusel on praktilised oskused tihedalt seotud teooriaga. Eve toob esile, et alguses keskenduti õigete töövõtete õppimisele, näiteks peitli õigele käeshoidmisele, et vältida valesti õpitud liigutusi. Martin täiendab, et koolitusel on oluline osa just õpetajal Lauri Kutsaril, kes demonstreerib erinevaid töövõtteid koos vajalike tööriistadega.
Koolituse õppetöös keskenduti ka erinevate puiduliikide töötlemisele. Eve tunnistab, et ta ei ole suur okaspuidu fänn, samas kui Martin hindab sangleppa kui töötluseks kõige sobivamat puitu. „Sanglepp on kergelt töödeldav ja annab kiiresti soovitud tulemuse,” räägib ta.
Inspireerivad ideed ja praktiline rakendus
Eve ja Martin ei piirdu koolitusel õpitu rakendamisega ainult töösituatsioonides. Mõlemad usuvad, et treimisoskus pakub neile uusi sissetulekuvõimalusi. Eve, kes hiljuti pensionile jäi, tahab oma kodusesse restaureerimistöökotta treipingi paigaldada.
„Tegutsemine on oluline, isegi kui oled pensionil. Mida rohkem teed, seda rohkem hakkab fantaasia tööle,” jagab Eve oma mõtteid.
Martin hindab treimise ja õpetamise ühendamise võimalust. „Koolitusel saadud kogemused võimaldavad mul oma õpilastele paremini näidata, kuidas erinevaid tööriistu valida ja kasutada. Samuti on mul plaanis teha portfoolio, mida saan esitada tõendina oma oskuste kohta,” räägib ta.
Kutseõppe väärtus
Mõlemad osalejad on veendunud, et Haapsalu Kutsehariduskeskuse treimiskoolitus pakub väärtuslikku täiendõpet, mis aitab neil oma oskusi edasi arendada ja leida uusi töövõimalusi. „Soovitame kindlasti koolitust teistele, sest see on suurepärane võimalus ühendada töö ja hobi ning avastada uusi võimalusi oma valdkonnas,” lisab Eve.
Loe ka artiklit treimise täienduskoolitusest. link opens on new page
Aitäh koolituse osalejatele, et olite nõus oma õpiteekonda avama ka meiega! Soovime kõikidele osalejatele edukaid ettevõtmisi!