Uued erialad HKHK-s 26. aprill HKHK

1. mail alustame suvise vastuvõtuga ning pakutavate erialade seas on ka mitmeid uusi või tugevalt uuenduskuuri läbi teinud erialasid. Tutvustame teile neid veidi lähemalt.

CNC puidutöötlemise operaatori eriala kohta on meie käest pidevalt küsitud ning lõpuks saame rõõmustada üheskoos selle üle, et koolil on uhiuus CNC puidutöötlemiskeskus, mille baasil saame alustada CNC puidutöötlemise operaatorite väljaõpetamist. Lisaks uuele pingile on koolil olemas ka CNC simulaator, mille peal on hea lõikeid harjutada ehk teha oma esimesed lõikekatsetused. Õppe kestvus on 0,5 aastat.

Varasemalt oleme pehme mööbli valmistaja erialale õppima võtnud vaid koolipõhisesse õppesse, kus õppima asumise eelduseks ei ole töökoha olemasolu.  Alates käesoleva aasta sügisest pakume võimalust omandada eriala ka töökohapõhises õppevormis! See tähendab seda, et õppima saavad asuda need, kes juba töötavad samas valdkonnas, kuid neil puudub vastavasisuline kutsetunnistus. Õppe kestvus töökohapõhises õppevormis on 1 aasta.

Muutunud on IT-süsteemide nooremspetsialisti kutsestandard. Uuenenud standardi baasil on kool loonud täiesti uue täiskasvanutele suunatud 4. taseme kutseõppe õppekava, mille aluseks on võetud kutsestandardist tulenevad muudatused. Õppe kestvus on 2 aastat.

• Tisler (4. taseme kutseõpe, koolipõhine õppevorm)

Oleme palju aastaid korraldanud mitmeid puiduvaldkonna täienduskoolitusi, kuid nüüd saame rõõmustada neid soovijaid, kes on avaldanud soovi täiskasvanuna tisleri eriala omandada. Tisleri õppes käsitletakse masin- ja käsitsitöötlemist. Õpitakse valmistama ja viimistlema karkass- ning korpusmööblit. Rõhku pannakse arvutiga joonestamisele. Õppe kestvus on 2 aastat.

• Maaler (4. taseme kutseõpe, koolipõhine õppevorm, HEV õppijale)

2021/2022. õpeaastast pakume HEV õppijatele võimalust omandada maalri kutse. Õppimise käigus omandab õppija kõik maalri tööks vajalikud teadmised ja oskused. Õpitakse ehitiste sise- ja välispindade värvimist ja lakkimist, seinte katmist rullmaterjaliga ning viimistlust dekoratiivvärvidega. Õppe kestvus HEV õppijale on 2 aastat.

Vastuvõtuavaldusi saab esitada läbi sisseastumise infosüsteemi SAIS. Sisenedes sais.ee keskkonda, tuleb lehel vajutada "Otsi konkursse" ning leida õppeasutuse loetelust Haapsalu Kutsehariduskeskus. Seejärel avanevad kõik avalikud konkursid, millele antud ajahetkel vastuvõttu korraldame.

Ootame Teid meie kooli õppima! Haridus on parim investeering tulevikku!

• Tisler (4. taseme kutseõpe, koolipõhine õppevorm)

• Maaler (4. taseme kutseõpe, koolipõhine õppevorm, HEV õppijale)

Ootame Teid meie kooli õppima! Haridus on parim investeering tulevikku!