Uudised

Uuel aastal uue hooga: maja täis külalisi 10. jaanuar HKHK


Peale pikka pühadeperioodi on HKHK koolihooned jällegi sagimist ja õppijaid täis!

Lisaks noortele ja täiskasvanud õppijatele ning personalile kohtab majas ka ehitusmehi ja erinevaid külastajaid!

Eile olid meil külas Yuverta kooliõpetajad ja -töötajad Hollandis asuvast Yuverta VMBO en PRO Amsterdam-Oost koolist. Tutvustasime külalistele Eesti haridussüsteemi, meie kooli ja koolihooneid, HKHK õppimisvõiamlusi ning rääkisime lähemalt nõustamiskeskuse tööst.

Yuverta on suur hariduskeskusega, millel on pea 60 erinevat kooli üle Hollandi. Just ühest neist, Amsterdami linnas asuvast koolist meie külalised tulidki. Koolis õpib 300 õpilast vanusest 12-18, koolis pakutakse praktilist põhikooliharidust, erinevaid tugiteenuseid ning personaalset õpiteed. Noori valmistatakse ette kutsekooli minekuks, kuid antakse oskuseid ka igapäevases elus hakkama saama. Hariduskeskus pakub teistes koolides ka kutseharidust erinevatel erialadel ning suurel hulgal kursuseid.

Külalised olid kõik esimest korda Eestis ning Eestile omane talv rõõmustas neid väga!

 

Peale pikka pühadeperioodi on HKHK koolihooned jällegi sagimist ja õppijaid täis!

Lisaks noortele ja täiskasvanud õppijatele ning personalile kohtab majas ka ehitusmehi ja erinevaid külastajaid!

Eile olid meil külas Yuverta kooliõpetajad ja -töötajad Hollandis asuvast Yuverta VMBO en PRO Amsterdam-Oost koolist. Tutvustasime külalistele Eesti haridussüsteemi, meie kooli ja koolihooneid, HKHK õppimisvõiamlusi ning rääkisime lähemalt nõustamiskeskuse tööst.

Yuverta on suur hariduskeskusega, millel on pea 60 erinevat kooli üle Hollandi. Just ühest neist, Amsterdami linnas asuvast koolist meie külalised tulidki. Koolis õpib 300 õpilast vanusest 12-18, koolis pakutakse praktilist põhikooliharidust, erinevaid tugiteenuseid ning personaalset õpiteed. Noori valmistatakse ette kutsekooli minekuks, kuid antakse oskuseid ka igapäevases elus hakkama saama. Hariduskeskus pakub teistes koolides ka kutseharidust erinevatel erialadel ning suurel hulgal kursuseid.

Külalised olid kõik esimest korda Eestis ning Eestile omane talv rõõmustas neid väga!