HKHK õpilased aitasid TLÜ Haapsalu kolledži diivanitel läbida uuenduskuuri 19. märts HKHK

HKHK pehme mööbli valmistamise õpilased aitasid taastada TLÜ Haapsalu kolledži diivaneid. Uuenduskuuri läbisid ühtekokku 20 kolledži fuajees ning kabinettides asuvat diivanit, mis olid juba üsna päevi näinud ning vajasid seetõttu kohendamist.  Uuenduskuuri raames said pehme mööbli valmistamise õpilased praktilise õppetöö käigus läbida kõik mööbli uuendusfaasid: karkassi parandamised, vanade ja välja veninud või puuduolevate põhjarihmade vahetamised ning istumisosade ja katteriiete vahetamised.

Kutseõpetaja Janne Muuli sõnul oli see töö nagu ikka väikses ettevõttes - kõigepealt võeti lahti vana katteriide klambrid, millele järgnesid vana kattekanga järgi uute lõigete tegemine ning katteriide juurdelõikus (lades, nagu ikka, kui on tegemist enam kui ühe tootega), porolooni väljalõikamine, liimimine, vatiini juurdelõikus ja liimimine, uute põhjarihmade kinnitamine. Samuti toimus uute katete õmblemine, pealistamine ning klammerdamine. Katteriided valmistati ülikooli värvides.

Diivanitele aitasid uue elu sisse puhuda õpperühma PM-20 tublid õppijad Piret PaadikKaie  Saaremägi, Angeelika Resnis, Heli Mõttus ja Evelyn Mander. Eriline tänu Piretile kõige suurema panuse eest diivanite kordategemisel ning Janne Muulile õpilaste juhendamise eest!