Teadlik hoolduskoristus

Koolituse maht on 32 akadeemilist tundi

Läbiviimise koht: õpe toimub HKHK puhastusteeninduse õppeklassis, mis on varustatud õppetööks vajalike kaasaegsete tehniliste vahenditega. Olemas on väikevahendid, isikukaitsevahendid, masinad ja puhastusvahendid. Klass on loodud puhastusteenindaja tasemeõppe elluviimiseks. Praktiline õpe toimub koolitaja juhendamisel, samas majas tegutseva hosteli ruumides. Õpe ei sisalda eripuhastustöid. Kõik õppevahendid annab kool. Praktilise õppe puhul tuleb õppija tundi oma riietega, mis sobivad puhastustööde tegemiseks. Õppematerjalid koostab koolitaja ja jagab need õppijatele.

Läbiviimise aeg: 7. märts kuni 25. aprill , esmaspäeviti (8 korda), kell 17:00-20:00.

Koolitajad on Ivika Raudsepp, Pille Nool ja Marit Tamm. Ivika on HKHK majutus- ja puhastusteeninduse kutseõpetaja,  tal on puhastusteenindaja juhendaja 4. tase kutsetunnistus. Pille on HKHK ettevõtlusvaldkonna õpetaja ja koolitaja. Marit on HKHK klienditeeninduse kutseõpetaja ja koolitaja, turismiettevõtja.

Sihtrühm: inimesed, kes töötavad või soovivad töötada puhastusteenindajana.

Teemad on täpsemalt õppekavas

• Aseptiline tööviis, lähtudes mustuse liigist desinfitseerimine (Covid-19)
  • Kaasaegsete ja ergonoomiliste töövahendite valimine
  • Koristusainete ja eriveede valik, doseerimise tähtsus
  • Puhastuse kuldreeglid, mustuse ja pinnakattematerjali tundmine, meetodi valik, ergonoomia
  • Koristuse planeerimine. Ressursside planeerimine. Koristusplaani koostamine
  • Klienditeenindus: kriitika vastuvõtmine ja tagasiside kliendile, koostöö erinevate klientidega, rasked kliendid ja nendega toimetulek, kliendiga usaldusliku suhte loomine ja hoidmine
  • Hinnapakkumise koostamine
  • Mustuse märkamine kaardistamine ja ohtlikkuse määramine
  • Tarvikute tööks ettevalmistamine, ergonoomiline kasutamine ja hooldamine.
  • Puhastusaine valimine, doseerimine ja ohutu kasutamine
  • Näidisruumide praktiline koristus koos aruteluga

Koolitusele registreerimiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe ning tutvuda kursuste korraldamise korragaKui Te olete registreerunud tasuta tööalasele koolitusele, siis arvestage, et soovijaid võib olla rohkem kui õppegrupis kohti. Registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine, tööalane vajadus ja põhjendus ning registreerimisjärjekord. Kursusele saame võtta kõrgharidusega soovijaid ainult vabade kohtade olemasolul. Teiega võetakse ühendust e-posti teel. Enne registreerumist tutvuge palun Covid-19 levikust tulenevate nõuetega koolitustel osalemiseks.

Koolituse maht on 32 akadeemilist tundi

Sihtrühm: inimesed, kes töötavad või soovivad töötada puhastusteenindajana.

Teemad on täpsemalt õppekavas

• Aseptiline tööviis, lähtudes mustuse liigist desinfitseerimine (Covid-19)
  • Kaasaegsete ja ergonoomiliste töövahendite valimine
  • Koristusainete ja eriveede valik, doseerimise tähtsus
  • Koristuse planeerimine. Ressursside planeerimine. Koristusplaani koostamine
  • Hinnapakkumise koostamine
  • Mustuse märkamine kaardistamine ja ohtlikkuse määramine
  • Tarvikute tööks ettevalmistamine, ergonoomiline kasutamine ja hooldamine.
  • Puhastusaine valimine, doseerimine ja ohutu kasutamine
  • Näidisruumide praktiline koristus koos aruteluga