Euroopa kutsemeistrivõistlustel osalenutele korraldati tänuüritus 03. november HKHK

22.–26. septembril toimusid Austrias Grazis Euroopa kutsemeistrivõistlused EuroSkills 2021, kus Eestit esindasid 17 õppijat 14 võistlusalal. Haapsalu Kutsehariduskeskusest oli Eestit restoraniteenindaja võistlusel esindamas koka eriala vilistlane Karl-Kevin Miinpuu, kes saavutas tugevas konkurentsis 6. koha.

Harno ja Haridus- ja Teadusministeerium korraldasid oktoobri keskpaigas tänuõhtu Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills Eestit esindanud delegatsioonile. Haridus- ja teadusminister Liina Kersna tunnustas edukalt võistelnud noori meistreid, nende juhendajaid, samuti kutsekoole ja toetajaid.

„Mul on suur rõõm, et Eesti kutsemeistrid on Euroopas kõrge tunnustuse pälvinud. See on taaskord tõenduseks, et meie kutseharidus on konkurentsivõimeline. Usun, et pika ettevalmistusprotsessi läbitegemine ja Euroopa kutsevõistlustest osavõtt võistlejana, juhendajana, eksperdina, on andnud väärt kogemuse,“ tõdes minister ja nentis, et nii arenevad ka riigisiseseid võistlused ning meie noored saavad rahvusvaheliselt läbilöömiseks parema kogemustepagasi.

Karl-Kevin Miinpuu juhendaja Kersti Õim kiitis Karl-Kevini esinemist Euroopa kutsemeistrivõistlustel. "Ta sai oma võistlusülesannetega suurepäraselt hakkama! Temast õhkus rahulikkust ja enesekindlust ja mul oli seda vaid rõõm kõrvalt jälgida. Kõikide võistlustega võrreldes, millest me varasemalt osa võtnud oleme, oli see tema parim esitus." tõdes Kersti Õim restoraniteenindaja võistlusest kokkuvõtet tehes.

Soovime kooliperega Karl-Kevinile ja Kerstile palju, palju õnne!

Tänuürituse fotod jäädvustas Eiko Lainjärv.

Soovime kooliperega Karl-Kevinile ja Kerstile palju, palju õnne!

Tänuürituse fotod jäädvustas Eiko Lainjärv.