Selleaastane Läänemaa Loodusfestival toimub Haapsalu ümbruses ja veebis 11.-13. maini 03. mai HKHK

See on kolm päeva täis rõõmu, inspiratsiooni ja uusi teadmisi loodusest.  Kavas on loodusteemalised  retked, töötoad, vestlused, audiolood, fotonäitused ning videotutvustused avastamisväärt Läänemaa kaunitest paikadest. Kohtade arv kontaktsündmustele on piiratud. Tutvu kavaga ja registreeru kohe!

Loodus laeb

Läänemaa loodusfestival Haapsalu Kutsehariduskeskuse loodusgiidi eriala õpilaste eestvedamisel toimub juba neljandat korda. Selle aasta festivali moto on „Loodus laeb“. Puutumatu loodus on see, kes meid tingimusteta laeb, täidab meid värske energia, rahu ja armastusega. Soovime, et inimestel jätkuks tarkust lasta ka loodusel ennast rahus laadida.

Tutvume suleliste maailmaga. Põnevad hääled roostikus

On rändlindude saabumise ja pesitsemise aeg. Sulelised häälitsevad ümberringi, kuid millist lindu või laulu me eristame ja ära tunneme?
Teisipäeval kutsub Marko Valker meid meeleolukale linnuvaatlusretkele Haapsalus.
Kolmapäeva päikeseloojangu eel läheme aga kuulama uhket roostikukontserti Silma looduskaitsealal, kus bassi mängib hüüp ja soolot siristavad ritsiklinnud.

Mis toimub hundi peas ja hundi hinges

Kas oled mõelnud, et mõnikord ei julge metsa minnagi, sest mis saab siis, kui ootamatult seisab vastas mesikäpp või võsavillem?
Kolmapäevane vestlusõhtu „Millest mõtleb hunt“ Eleri Lopp-Valdmaga tõotab tulla põnev ja tuline. Eleri on juba pikka aega hundikarjasid jälginud ja loomi tundma õppinud. Nüüd tegutseb ta selle nimel, et meie rahvuslooma inimese hoolimatuse eest kaitsta. Räägime hundi mõttemaailmast ja käitumismustrist ning õpime seda looma paremini mõistma.
Facebook-live ülekanne ja vestlus kohapeal. Pane ennast kohe kirja, sest vestlusest vahetult osa saama pääseb vaid 10 esimest õnnelikku.

Julgemalt rabasse enda tehtud räätsadega

Ürgset rabamaastikku on kõige turvalisem nautida laudteelt. Kuid kui su hing ihkab avastada rabas oma rada, siis kõige ohutum ja rabapinnast säästvam on liikuda räätsadel. Miks siis mitte juba omatehtud räätsadel? Marko Aleksejevi töötoas (veebis) "Räätsad jalga tunniga" õpime, kuidas ise endale looduslikust materjalist räätsad meisterdada.

Kavas on veel mitmeid põnevaid tegevusi nii kohapeal kui ka veebis, nagu taimedest viirukite valmistamine, söödavate taimede  ja okaspuude tundma õppimine, mutukate seast õnnelooma otsimine ja vanades majades elavate inimkaaslejatega tutvumine, rattaretk Haapsalus, jututuba Kaja Aalistega "Lohutus ja lootus loodusest" ja veebiloeng Karl Adamiga lindude-loomade pildistamisest. Teisipäeval aga valmistab loodusandidest toitu Restoran Rudolf ja kutsub teid maitsma. Toiduvalmistamisele aitavad kaasa ka HKHK koka eriala K-19 õpperühma õpilased. Kõik, kes aitavad fotonäituse lemmikud välja valida, osalevad publiku auhinnaloosis!

Tegevusi juhendavad loodusgiidid Haapsalu Kutsehariduskeskusest ja tunnustatud loodusesõbrad Marko Valker, Marje Loide, Asso Kommer, Eleri Lopp-Valdma, Karl Adami jt.

Kontaktüritustele pääseb eelregistreerimisega

Vaata sündmuste kava ja registreeru kohe! Liitu sündmusega ka Facebookis.

Loodus laeb!

Loodus laeb

Tutvume suleliste maailmaga. Põnevad hääled roostikus

Mis toimub hundi peas ja hundi hinges

Julgemalt rabasse enda tehtud räätsadega

Kontaktüritustele pääseb eelregistreerimisega

Vaata sündmuste kava ja registreeru kohe! Liitu sündmusega ka Facebookis.

Loodus laeb!