Vaimset tervist toetava menüü koostamine

Vaimse tervise häireid ja pingeid saab kontrollida tervisliku toitumisega. Koolitus annab väga praktilisi juhiseid menüü koostamiseks, samuti ühiskondlike toitlustusasutustele (koolid jms) lahenduste pakkumiseks.

Registreeru koolitusele

Läbiviimise aeg:

Läbiviimise koht: Ehitajate tee 3, HKHK peamaja õppeklassis. Osa õppest võib toimuda arvutiklassis (menüü koostamise osa). Koolis on olemas kõik õppeks vajalikud vahendid ning ruumid vastavad töötervishoiu nõuetele.

Koolituse maht: 9 akadeemilist tundi.

Koolitaja. Aili Tervonen on toitlustusvaldkonna kutseõpetaja, tase 6. Õpetaja alates 2001. aastast.

Õppe alustamise nõuded: soovitav on arvuti kasutamise oskus

Sihtrühm: Toitlustusettevõtjad või –ettevõtte töötajad, kellel vajavad fotograafiaoskusi toitude
internetipõhiseks müügiks. Toidutootmisega tegelevad inimesed, kellel on soov hakata selles valdkonnas
ettevõtjaks ning turundada oma tooteid interneti kaudu.

Teemad:

Toitained ja kaloriteooria

• Põhitoitained, mikrotoitained – mida, miks ja kui palju.
  • Energia ainevahetus
  • Mitmekesise toiduvaliku tähtsus toitainete tasandil
  • Kuidas jõuda praktikas mitmekesise toiduvalikuni

Vaimne kese ja selle tugevdamise võimalused toidu abil

• Heaolu toetavad hormoonid
  • Elustiililisi lahendusi toitumise ja vaimse tervise parendamiseks
  • Suhkru vajadus ja ohud vaimse tervise kujundamisel
  • Asendamatud aminohapped kui heaoluhormoonide loomise ehituskivid
  • Mikrobioom kui meie teine aju

Hea tuju menüü koostamine (praktiline)

• Näidismenüü loomine arvestades Eesti toitumis- ja toidusoovitustele ja vaimset tervist toetavaid toitumis nõuandeid.

Detailsem sisu õppekavas

Lisainfo. Koolituskursuse tellijaks on Haridus- ja Teadusministeerium ning seda rahastatakse läbi Euroopa Sotsiaalfondi programmi "Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine". Osaleda saavad täiskasvanud, kes ei õpi kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis või ülikoolis tasemeõppes.

Registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine, tööalane vajadus ja põhjendus ning alles viimasena registreerimisjärjekord. Kõrgharidusega soovijaid saame koolitusele võtta üksnes vabade kohtade olemasolul. Teiega võetakse ühendust e-posti teel.

Kursuste korraldamise kord. Covid-19 nõuded.

Registreeru koolitusele

Läbiviimise aeg:

Koolituse maht: 9 akadeemilist tundi.

Õppe alustamise nõuded: soovitav on arvuti kasutamise oskus

ettevõtjaks ning turundada oma tooteid interneti kaudu.

Teemad:

Toitained ja kaloriteooria

• Põhitoitained, mikrotoitained – mida, miks ja kui palju.
  • Energia ainevahetus
  • Mitmekesise toiduvaliku tähtsus toitainete tasandil
  • Kuidas jõuda praktikas mitmekesise toiduvalikuni

Vaimne kese ja selle tugevdamise võimalused toidu abil

• Heaolu toetavad hormoonid
  • Elustiililisi lahendusi toitumise ja vaimse tervise parendamiseks
  • Suhkru vajadus ja ohud vaimse tervise kujundamisel
  • Asendamatud aminohapped kui heaoluhormoonide loomise ehituskivid
  • Mikrobioom kui meie teine aju

Hea tuju menüü koostamine (praktiline)

Detailsem sisu õppekavas

Kursuste korraldamise kord. Covid-19 nõuded.