Puittoodete tehnoloogia

Puittoodete tehnoloogia

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
4. taseme kutsekeskharidusõpestatsionaarne koolipõhine (päevane)põhiharidus4 aastat

Õppetöö algus: 1. september 2026

Lisainfot eriala kohta annab Margus Krips, margus.krips@hkhk.edu.ee,link opens on new page telefon: +372 666 1762

Kes on puittoodete tehnoloog?

Puittoodete tehnoloogia eriala keskendub oskuste ja teadmiste arendamisele, mis on vajalikud puidutööstuses töötamiseks ja puittoodete valmistamiseks. Õppekava hõlmab mitmekülgseid teemasid, sealhulgas puitmaterjalide töötlemist, mööbli ja teiste puittoodete disaini ning valmistamist, samuti nutikate tehnoloogiate ja keskkonnasäästlike lahenduste rakendamist.

Õppekava on laiapõhjaline ning võimaldab õppijatel täiendada oma teadmisi ja oskusi läbi valikmoodulite, mille hulka kuuluvad:

  • CNC-tehnoloogia,
  • tootedisain, 
  • pehme mööbli valmistamine, 
  • puitkäsitöö,
  • eritööde tisler.

Kuidas puittoodete tehnoloogia eriala õppida saab? 

Eeldus alustamiseks: põhiharidus

Õppevorm: statsionaarne koolipõhine (päevane) õpe 

Ettevõttepraktika maht õppeaja jooksul: 25 EKAP, ca 650 astronoomilist tundi

Mida õpitakse?

Õpitakse puitmaterjalide lõiketöötlemist, mööbli ja teiste puittoodete projekteerimist ja valmistamist ning tehniliste jooniste koostamist. Eriala hõlmab digioskuste arendamist ja nutikate tehnoloogiate kasutamist kaasaegses töökeskkonnas. Samuti pööratakse tähelepanu keskkonnasäästlike lahenduste rakendamisele ja praktilisele väljaõppele, et valmistada ette spetsialiste puidutööstuse erinevateks väljakutseteks.

Õpingute käigus saab õpilane lisaks valida viie valikmooduli vahel: CNC tehnoloogia, tootedisain, pehme mööbli valmistamine, puitkäsitöö, eritööde tisler. See võimaldab õppijatel süvitsi minna selle valdkonnaga, mis vastab nende huvidele ja karjääriplaanidele.

Mis saab edasi?

Puittoodete tehnoloogia eriala lõpetajad on hästi ette valmistatud töötamiseks puidutööstuse erinevates valdkondades. Omandatud teadmised ja oskused võimaldavad töötada puitmaterjalide töötlemise, mööbli ja puittoodete valmistamise ning projekteerimise alal. Lõpetajad valdavad kaasaegseid töövahendeid ja tehnoloogiaid, sealhulgas digitaalseid lahendusi, mis toetavad tootmisprotsesside tõhusust ja kvaliteeti.

Laiapõhjalise rakendusliku keskhariduse omandamine annab noorele ettevalmistuse ja kutsekindluse edasi õppimiseks ning võimaluse liikuda otse tööturule ning tulevikus jätkata soovi korral õpinguid kõrghariduses tänu tugevatele üldharidusõpingutele mahus 80 EKAPit.

UUS õppekava lisandub lähiajal!

Avaldatud 11.02.2025. Viimati muudetud 13.02.2025.