Rahvusvaheline koostöö

Projektidest


HKHK rahvusvaheliste suhete ajalugu on vanem kui Haapsalu Kutsehariduskeskus, sest juba tema eelkäijas, Taebla Kutsekoolis, tehti koostööd nii soomlaste kui lätlastega. 2005-st aastast, kui kool kolis Uuemõisa ning hakkas tegutsema praeguse nime all, laienesid kaugemale Euroopasse ka välissuhted. Praeguseks on koolil koostööpartnereid pea kõigis euroopa riikides ning igal õppeaastal on rohkem kui 50 õpilast saanud võimaluse sooritada erialane praktika välismaal. Ka HKHK töötajad osalevad aktiivselt välisprojektides ning külaliste vastuvõtus. Seetõttu tunnustas SA Archimedes 2016 aastal meie head rahvusvahelist tööd Erasmus+ kutsehariduse õpirände hartaga.


HKHK rahvusvaheliste suhete ajalugu on vanem kui Haapsalu Kutsehariduskeskus, sest juba tema eelkäijas, Taebla Kutsekoolis, tehti koostööd nii soomlaste kui lätlastega. 2005-st aastast, kui kool kolis Uuemõisa ning hakkas tegutsema praeguse nime all, laienesid kaugemale Euroopasse ka välissuhted. Praeguseks on koolil koostööpartnereid pea kõigis euroopa riikides ning igal õppeaastal on rohkem kui 50 õpilast saanud võimaluse sooritada erialane praktika välismaal.

Ka HKHK töötajad osalevad aktiivselt välisprojektides ning külaliste vastuvõtus. Seetõttu tunnustas SA Archimedes 2016 aastal meie head rahvusvahelist tööd Erasmus+ kutsehariduse õpirände hartaga.

Juggle

Erasmus+ KA2  „Juggle - Creative ways to develop key competencies of lifelong learning“ (Loomingulised viisid elukestva õppe võtmepädevuste arendamiseks.)

Projekti periood: 01.12.2020 - 2022

Koordinaatoriks on LIVE Soomest (HKHK on partner)

Partnerkoolid  IirimaaltHollandistPoolastLeedust ja Eestist (HKHK)

Projekti lühitutvustus: Erasmus+ koostööprojekt "Juggle - Creative ways to develop key competencies of lifelong learning" on soome partnerite juhitud projekt, mis käsitleb loovaid pedagoogilisi meetodeid, kaasavat lähenimist ja kastist välja mõtlemise arendamist erivajadustega õppijate õpetamisel. Projekti pikkuseks on 26 kuud ja projekti käigus läbi viidava uurimistöö tulemusel koostatakse õpetajatele loovate meetoditega töötamiseks ühine juhtmaterjalide kogumik.

Projekti tutvustus: JUGGLE