IT-süsteemide nooremspetsialist
Õppeliik | Õppevorm | Eeldus alustamiseks | Õppeaeg |
Õppeliik4. taseme kutseõpe, kutsekeskharidus | ÕppevormStatsionaarne, koolipõhine | Eeldus alustamiseksPõhiharidus (või lõpetamata põhihariduse korral vanus vähemalt 22 aastat) | Õppeaeg3 aastat |
Lisainfot eriala kohta annab Valdo Nõlvak, valdo.nolvak@hkhk.edu.ee, telefon: +372 666 1758
Õppetöö algus: sügis 2020
Õppekavarühm: Informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiad
Eriala lühikirjeldus: Eriala lõpetaja saab ettevalmistuse töötamiseks arvutitehnikuna, help-desk tehnikuna, süsteemiadministraatorina või võrguspetsialistina.
Põhiõpingute moodulid:
-
Infotehnoloogilise taristu ülalhoid organisatsioonis
-
Rakendustarkvara
-
Organisatsioon ja ettevõtluskeskkond
-
IT süsteemide riistvara
-
Arvutivõrgud ja võrguseadmed
-
Arvutivõrkude haldus ja võrguteenused
-
Windows operatsioonisüsteemide haldamine
-
Linux/BSD operatsioonisüsteemide haldamine
-
Operatsioonisüsteemid
-
Rakendusserverite haldus
-
Skriptimisvahendid
-
Karjääri planeerimine ja ettevõtluse alused
Õppebaas: õppekava rakendamiseks on koolil kaasaegse sisustusega arvutiklassid, kokku ligi 100 arvutit. Sisustatud on õppelabor elektroonika-, võrgu- ja riistvarapraktikate läbiviimiseks.
Praktikad toimuvad õppeaja jooksul nii koolis kui ettevõtetes. I kursusel on vaatluspraktika ettevõttes, II kursusel praktiline õpe koolis elektroonika- ja võrgulaboris, III kursusel pooleaastane ettevõttepraktika.
Kutseeksamid: Kõigil õpilastel on võimalik infotehnoloogia I taseme kutsekvalifikatsiooni omandamiseks sooritada üks EUCIP (European Certificate of Informatic Professionals) valdkonna eksamitest – juhtimine, arendus või haldus. Infotehnoloogia II taseme kutsekvalifikatsiooni omandamiseks tuleb sooritada kõigi kolme valdkonna (juhtimine, arendus ja haldus) eksamid. Eksami edukalt sooritaja saab rahvusvahelise IT-spetsialisti ja IT-süsteemide nooremspetsialist, tase 4 kutsekvalifikatsioonitunnistuse.
Õppekava
Õppekeskkond
Töötukassa toetus IT-valdkonnas õppijatele
Töötaval inimesel või registreeritud töötul on IT-valdkonnas õppima astudes võimalik taotleda rahalist toetust. Toetuse saamiseks tuleb kindlasti pöörduda enne õppima asumist Töötukassa poole, et määrata kindlaks tingimustele vastavus. Toetusest loe lähemalt Eesti Töötukassa kodulehelt.
Viimati muudeti:11.01.2021