Rahvusvaheline koostöö

Projektidest


HKHK rahvusvaheliste suhete ajalugu on vanem kui Haapsalu Kutsehariduskeskus, sest juba tema eelkäijas, Taebla Kutsekoolis, tehti koostööd nii soomlaste kui lätlastega. 2005-st aastast, kui kool kolis Uuemõisa ning hakkas tegutsema praeguse nime all, laienesid kaugemale Euroopasse ka välissuhted. Praeguseks on koolil koostööpartnereid pea kõigis euroopa riikides ning igal õppeaastal on rohkem kui 50 õpilast saanud võimaluse sooritada erialane praktika välismaal. Ka HKHK töötajad osalevad aktiivselt välisprojektides ning külaliste vastuvõtus. Seetõttu tunnustas SA Archimedes 2016 aastal meie head rahvusvahelist tööd Erasmus+ kutsehariduse õpirände hartaga.


HKHK rahvusvaheliste suhete ajalugu on vanem kui Haapsalu Kutsehariduskeskus, sest juba tema eelkäijas, Taebla Kutsekoolis, tehti koostööd nii soomlaste kui lätlastega. 2005-st aastast, kui kool kolis Uuemõisa ning hakkas tegutsema praeguse nime all, laienesid kaugemale Euroopasse ka välissuhted. Praeguseks on koolil koostööpartnereid pea kõigis euroopa riikides ning igal õppeaastal on rohkem kui 50 õpilast saanud võimaluse sooritada erialane praktika välismaal.

Ka HKHK töötajad osalevad aktiivselt välisprojektides ning külaliste vastuvõtus. Seetõttu tunnustas SA Archimedes 2016 aastal meie head rahvusvahelist tööd Erasmus+ kutsehariduse õpirände hartaga.

Treasure Box

Erasmus+ KA229  „Digital Treasure Box“ 

Projekti periood: 01.09.2020 - 2022

Koordinaatoriks on toitlustus- ja teeninduskool Fachberufsschule für Tourismus Warmbad Villach Austriast (HKHK on partner)

Partnerkoolid:  ItaaliastSoomestPoolastLeedust, Ungarist ja Eestist (HKHK)

Projekti lühitutvustus: Projekt kasvas välja 2016-2018 toimunud Erasmus+ KA229 toitlustusteemalisest projektist "Culinary Trip through Europe", mille tulemusel valmis projektis osalenud õpilaste koostööna ühine kokaraamat. Kuna järjest enam vajavad ka kokanduseriala õpilased digitaalseid oskusi, keskendub käesolev projekt suures osas sellele, kuidas erialaseid ja digioskusi kokku liites ennast ka internetimaailmas kodusemalt tunda. Projekti jooksul toimuvad nii digi-, fotograafia- kui ka kokandusalased workshopid nii õpilastele kui õpetajatele. Projekti tulemusena valmib Digitaalne Aaretelaegas (Digital Trasure Box), kuhu projektis omandatud oskused talletatakse.

Digital Treasure Box stardib online juba 19.oktoobril. Austria juhtimisel korraldatud kolmepäevasel veebiseminaril kohtuvad kõik projektis osalevad õpetajad, et omavahel paremini tuttavaks saada, vaadata koos üle projekti eesmärgid ja tegevused ning õppida kasutama projekti töökeskkonnaks kasutatavat e-Twinning keskkonda. 

Projekti tutvustus: Digital Treasure Box