HKHK loodusgiidid eriala õppijad korraldasid järjekordse põneva ja eduka loodusfestivali "Sõber Loodus" 02. juuni HKHK

Läänemaa Loodusfestival toimus 9. – 10. mail Haapsalus. Juba kuuendat korda toimunud festivali korraldasid LG-21 kursuse loodusgiidi õpilased ja selle aasta teemaks oli „Sõber Loodus“. Tegevusi jätkus kaheks päevaks ja põnevust jagus mitmesajale külastajale.

Esimesel päeval olid tegevused koondunud Uuemõisa parki, kuhu oli uudistama tulnud nii suuri kui väikeseid loodusesõpru. Alati väga oodatud loodusvaatlusretk koos bioloog Marje Loidega osutus selgi korral väga menukaks. Huvilised said uurida putukaid ja selgrootuid vees, maas ja õhus ning vaadelda lindude kevadisi toimetusi.

Park oli kaunistatud laste joonistustega, mida olid näitusele saatnud sajad lapsed üle Eesti. Loodusgiidid viisid pargis läbi ja juhendasid erinevaid loodust tutvustavaid tegevusi. Arvukalt osalejaid oli Uuemõisa Lasteaed-Algkoolist ning kaugemaltki, kes tulid tutvuma meeltemätastega. Lisaks pandi proovile oma teadmisi seikluslikus orienteerumismängus ning lõõgastuti tervistavas metsakümbluses.

Festivali traditsiooniks saanud õhtused ja varahommikused linnuvaatlusretked koos linnugiid Marko Valkeriga tõid taas Haapsallu suure hulga linnuhuvilisi. Fotograafiahuvilistele pakkus meeldejäävaid hetki kohtumine loodusfotograaf Remo Savisaare ja Toomas Tuulega.

Festivali teine päev oli täis tegevusi Haapsalu Kutsehariduskeskuses. Toimusid erinevad loengud ja töötoad mesilastest, taimede väest eeterlikes õlides, looduskosmeetikast. Sai valmistada kehakoorijat, maitsesoolasid ja kärjeküünlaid, degusteerida Kadakakoja kadakasiirupeid ning Tuhala toorõunamahla.

Kooli kohvik pakkus imemaistvaid rohelisi toite, millele sai lisada tervislikke võrseid. Pealelõunal toimus retk Tammikus koos LG-22 loodusgiididega, liikusime läbi kevadise tärkava looduse ja rääkisime põlispuudest. Külastada sai Kati Uuspõllu loodusfoto näitust „Olemine“ ja Marje Loide „Liblikate lummuses“.

Festivali lõpuakordiks oli Talumehe Kõrtsis toimuv LG-21 kursuse etendus „Muistendid ja Muusika“. Veetsime ühise meeleoluka õhtu koos esimese kursuse loodusgiidide ja õpetajatega. Aitäh, et tulite!

Festival on selleks aastaks lõppenud, LG-21 loodusgiidid tänavad kõiki osalejaid ja soovivad edu järgmise loodusfestivali korraldajatele!

Elli Lillimägi

Loodusgiidi eriala õppija