HKHK välisprojektides osalemised 2022/23 õppeaastal 22. juuni HKHK

Meie koolil oli sellel õppeaastal väga aktiivne rahvusvaheline koostöö. Meie tragi välissuhete koordinaator Heli Heimo töötab kui lennujuhtimiskeskuses, kuna meie kool osales välissuhetes rohkem kui 15 erineva riigiga!

Õppeaasta alguses oli HKHK seotud kokku 8 välisprojektiga. Kaks neist olid Erasmus+ õpirändeprojektid, mille raames on käinud välispraktikatel õpilased ja vilistlased ning õpirändes ja stažeerimas töötajad.

Lisaks oli aastast 2020 HKHK-s alustatud veel 4 Erasmus+ koostööprojekti, mis olid samuti eelmisel õpeaastal vaevalt jõudnud päriselt alustada ning millega oleme terve selle õppeaasta ka jätkanud.

Erasmus+ „Flexible Tailored Learning Pathways for Everyone“ (FlexLearn)

Erasmus+ „Digital Treasure Box“

Erasmus+ „Sustainability in Vocational Education“ (SIVE)

Erasmus+ „Juggle - Creative ways to develop key competences of lifelong learning“

Nendest on praeguseks lõpule jõudnud Juggle projekt, teised saavad läbi 2023 sügisperioodil.

ÕPILASTE VÄLISSÕITUD

Välisriikides on õppeaasta jooksul käinud kokku 119 õpilast:

Nendest välispraktikatel on käinud 85 õpilast (sealhulgas noori õppijaid 36 ja täiskasvanuid 49, kellest 12 olid vilistlased).

Ülejäänud õpilaste välissõitud selle õppeaastal – kokku 34 õpilast:

Erasmus koostööprojektidega käis välissõitudel 14 õpilast.

Rahvusvahelistel võistlustel osales 8  õpilast.

PRÕM projektiga külastas Soomet 12 õpilast.

Sellel õppeaastal on esmakordselt käidud õpirändes väljaspool Euroopat – 4 täiskasvanud õppijat, kellest 3 on vilistlased. Riigid, kus käidi, on India, Tuneesia ja Tansaania (üks neist sellel suvel).

TÖÖTAJATE VÄLISSÕITUD

HKHK töötajad on välisriikides on õppeaasta jooksul käinud 90 korral:

Erasmus+ õpirändes 54 korda Erasmus koostööprojektidega 31 korda.

Kursustel 3 korral ja muudel väljasõitudel sõidud 2 korral.

VÄLISKÜLALISTE VASTUVÕTUD

Väliskülalisi on 2022/23 õppeaastal HKHK-s vastu võetud 87, kellest õpetajaid 47 ja õpilasi 40, kes meie maakonnas praktika sooritasid.

HKHK-l on koostööpartnereid Iirimaalt, Prantsusmaalt, Hispaaniast, sealjuures Mallorcalt ja Tenerifelt, Portugalist, Itaaliast, Soomest, Rootsist, Austriast, Maltalt, Inglismaalt, Türgist, Hollandist, Rumeeniast, Belgiast, Ungarist, Rootsist ja Leedust!

See aasta on meie välissuhete ajaloos olnud kõige kiirem aasta, mida näitavad ka eelolevad numbrid.

Kui ka Sind kõnetab välispraktikatel osalemine, välismaal õppereisidel käimine või välisriikidega koostöö tegemine, siis tea, et meie kool pakub neid võimalusi väga palju!

Tule õpi koos meiega ja laienda oma silmaringi ning oskuseid üle terve maailma!

Erasmus+ „Flexible Tailored Learning Pathways for Everyone“ (FlexLearn)

Erasmus+ „Digital Treasure Box“

Erasmus+ „Sustainability in Vocational Education“ (SIVE)

ÕPILASTE VÄLISSÕITUD

Välisriikides on õppeaasta jooksul käinud kokku 119 õpilast:

Ülejäänud õpilaste välissõitud selle õppeaastal – kokku 34 õpilast:

Erasmus koostööprojektidega käis välissõitudel 14 õpilast.

Rahvusvahelistel võistlustel osales 8  õpilast.

PRÕM projektiga külastas Soomet 12 õpilast.

TÖÖTAJATE VÄLISSÕITUD

HKHK töötajad on välisriikides on õppeaasta jooksul käinud 90 korral:

Erasmus+ õpirändes 54 korda Erasmus koostööprojektidega 31 korda.

Kursustel 3 korral ja muudel väljasõitudel sõidud 2 korral.

VÄLISKÜLALISTE VASTUVÕTUD

Tule õpi koos meiega ja laienda oma silmaringi ning oskuseid üle terve maailma!