Uudised

IT süsteemide eriala 4. taseme praktiline kutseeksam pakub väljakutseid mitmel päeval järjest 09. juuni HKHK


Meie IT- süsteemide nooremspetsialistidel on väljakutseid täis tegusad päevad!

6.- 9. juunil toimub HKHK-s IT süsteemide eriala 4. taseme praktiline kutseeksam, mida sooritavad meie 14 kutsekesk- ja 18 kutseõppe õpilast.

IT-süsteemide nooremspetsialisti praktiline kutseeksam on meie koolis alates sellest aastast. Valida oli, kas õpilased teevad ühe suurema lõputöö, mida hiljem kutsekomisjonis peavad kaitsma või korraldab kool neile mitmepäevase praktilise kutseeksami, mis tuleb neil korrektselt ka vormistada.

Meie IT õpetajad Valdo Nõlvak ja Rain Koor põhjendasid, et kooli poolt valitud praktiline kutseeksam sai tehtud seetõttu, et ettevõttepraktika ajal saaksid õpilased võimalikult palju päris praktikat ettevõtete juures, selle asemel, et praktikal olles nad peaksid leidma kõigepealt suurema praktilise töö, mida ettevõttel vaja võiks minna. Teine argument koolis korraldatava kutseeksami kasuks oli, et sellega saame testida laiemalt õpilaste kutseoskusi alates arvutivõrkudest ning lõpetades erinevate IT-teenuste paigaldamisega Linuxi ja Windows serveritel.

Kooli praktiline kutseeksam on sellel aastal jaotatud kolme suuremasse osasse, kus iga õpilane võttis loosides pileti nii arvutivõrkude valdkonnas kui ka Linux ja Windows serveri halduses.

Kutseeksami ajal sooritatud tegevused tuleb õpilastel dokumenteerida lõputööna ning esitada kutsekomisjonile kaitsmiseks.

Kui õpilased on enda praktilist töö 16. juunil komisjoni ees kaitsnud ning kui praktiline töö on sooritatud vähemalt 60% ulatuses, siis saab õpilane ka vastava kutse tunnistuse koos kooli lõputunnistusega!

Kutsekomisjon koosneb kolmest inimesest: kutseandja esindaja Baltic Computer System’st (BCS’st), kooli ja ka tööandja esindaja.

Hoiame teile pöidlaid ja soovime tugevat närvi ning selget pead!

Meie IT- süsteemide nooremspetsialistidel on väljakutseid täis tegusad päevad!

6.- 9. juunil toimub HKHK-s IT süsteemide eriala 4. taseme praktiline kutseeksam, mida sooritavad meie 14 kutsekesk- ja 18 kutseõppe õpilast.

IT-süsteemide nooremspetsialisti praktiline kutseeksam on meie koolis alates sellest aastast. Valida oli, kas õpilased teevad ühe suurema lõputöö, mida hiljem kutsekomisjonis peavad kaitsma või korraldab kool neile mitmepäevase praktilise kutseeksami, mis tuleb neil korrektselt ka vormistada.

Meie IT õpetajad Valdo Nõlvak ja Rain Koor põhjendasid, et kooli poolt valitud praktiline kutseeksam sai tehtud seetõttu, et ettevõttepraktika ajal saaksid õpilased võimalikult palju päris praktikat ettevõtete juures, selle asemel, et praktikal olles nad peaksid leidma kõigepealt suurema praktilise töö, mida ettevõttel vaja võiks minna. Teine argument koolis korraldatava kutseeksami kasuks oli, et sellega saame testida laiemalt õpilaste kutseoskusi alates arvutivõrkudest ning lõpetades erinevate IT-teenuste paigaldamisega Linuxi ja Windows serveritel.

Kooli praktiline kutseeksam on sellel aastal jaotatud kolme suuremasse osasse, kus iga õpilane võttis loosides pileti nii arvutivõrkude valdkonnas kui ka Linux ja Windows serveri halduses.

Kutseeksami ajal sooritatud tegevused tuleb õpilastel dokumenteerida lõputööna ning esitada kutsekomisjonile kaitsmiseks.

Kui õpilased on enda praktilist töö 16. juunil komisjoni ees kaitsnud ning kui praktiline töö on sooritatud vähemalt 60% ulatuses, siis saab õpilane ka vastava kutse tunnistuse koos kooli lõputunnistusega!

Kutsekomisjon koosneb kolmest inimesest: kutseandja esindaja Baltic Computer System’st (BCS’st), kooli ja ka tööandja esindaja.

Hoiame teile pöidlaid ja soovime tugevat närvi ning selget pead!