Uudised

Läti ja Soome täiskasvanute gümnaasiumi õpilased külastasid meie kooli 13. aprill HKHK


Ajavahemikus 4.-6. aprill viibisid Haapsalus täiskasvanute gümnaasiumite õpilased Oulust, Jelgavast, Riiast ja Tallinnast. Külaliste vastuvõttu korraldasid kuus HKHK 10. klassi õpilast praktilise tööna õpetaja Knud Jesseni juhendamisel.

Esimesel päeval tutvusid külalised õppimisvõimalustega meie koolis. Eriti lätlastele, kes õpivad kas kitsas koolimajas või e-õppes, jättis HKHK juba oma koolilinnaku suuruse poolest hea mulje. Puiduosakonna juhataja Margus Krips rääkis külalistele puidutööst ja mööbli restaureerimisest. IT õpetaja Rain Koor tutvustas õppevõimalusi IT valdkonnas.

Järgmisel hommikul andsid külalised ülevaate oma koolidest ja kodulinnadest. Muljetavaldav olid eriti õppimisvõimalused ja paindlikus Oulu täiskasvanute gümnaasiumis. Järgnes Jenga mäng, kus pulkade peale kirjutatud olid küsimused, mille kaudu külalised ja võõrustajad omavahel tuttavaks said.

Pärastlõunal tõimus 10. klassi õpilaste poolt välja mõeldud linnaorienteerumine ja vaba aeg Haapsalu linnas. Päev lõpes piduliku õhtusöögiga Blu Holm restoranis.

Viimasel päeval käisime külalistega Tallinnas. Vanalinna ekskursioonil oli giidiks 10. klassi õpilane Kristi Kalamets. Pärastlõunal hakkasid külalised naasma oma kodulinnadesse.

Kontakt Läti ja Soome partnerkoolidega püsib juba õppeaastast 2010/2011, kui Haapsalu, Jelgava ja Oulu täiskasvanute gümnaasiumid viisid läbi Nordplus projekti. Aasta hiljem liitusid Riia ja Tallinna täiskasvanute gümnaasiumid. Välja arvatud COVID-aastatel on igal aastal toimunud kaks kokkusaamist, kevadel õpilastega ja sügisel koolijuhtide ja õpetajatega. Ajavahemikul 11.-13. oktoober 2023 ootame Haapsallu partnerkoolide juhid ja õpetajad.

 

Knud Jessen

HKHK õpetaja

Ajavahemikus 4.-6. aprill viibisid Haapsalus täiskasvanute gümnaasiumite õpilased Oulust, Jelgavast, Riiast ja Tallinnast. Külaliste vastuvõttu korraldasid kuus HKHK 10. klassi õpilast praktilise tööna õpetaja Knud Jesseni juhendamisel.

Esimesel päeval tutvusid külalised õppimisvõimalustega meie koolis. Eriti lätlastele, kes õpivad kas kitsas koolimajas või e-õppes, jättis HKHK juba oma koolilinnaku suuruse poolest hea mulje. Puiduosakonna juhataja Margus Krips rääkis külalistele puidutööst ja mööbli restaureerimisest. IT õpetaja Rain Koor tutvustas õppevõimalusi IT valdkonnas.

Järgmisel hommikul andsid külalised ülevaate oma koolidest ja kodulinnadest. Muljetavaldav olid eriti õppimisvõimalused ja paindlikus Oulu täiskasvanute gümnaasiumis. Järgnes Jenga mäng, kus pulkade peale kirjutatud olid küsimused, mille kaudu külalised ja võõrustajad omavahel tuttavaks said.

Pärastlõunal tõimus 10. klassi õpilaste poolt välja mõeldud linnaorienteerumine ja vaba aeg Haapsalu linnas. Päev lõpes piduliku õhtusöögiga Blu Holm restoranis.

Viimasel päeval käisime külalistega Tallinnas. Vanalinna ekskursioonil oli giidiks 10. klassi õpilane Kristi Kalamets. Pärastlõunal hakkasid külalised naasma oma kodulinnadesse.

Kontakt Läti ja Soome partnerkoolidega püsib juba õppeaastast 2010/2011, kui Haapsalu, Jelgava ja Oulu täiskasvanute gümnaasiumid viisid läbi Nordplus projekti. Aasta hiljem liitusid Riia ja Tallinna täiskasvanute gümnaasiumid. Välja arvatud COVID-aastatel on igal aastal toimunud kaks kokkusaamist, kevadel õpilastega ja sügisel koolijuhtide ja õpetajatega. Ajavahemikul 11.-13. oktoober 2023 ootame Haapsallu partnerkoolide juhid ja õpetajad.

 

Knud Jessen

HKHK õpetaja