Oskuste öö tõi koolimajja melu, rahvast ja põnevaid tegevusi 27. mai HKHK

Kolmapäeva, 18. mai õhtupoolikul oli HKHK peamaja fuajee täis sigimist-sagimist ning tunda oli veidi ärevustki, sest nii suurel hulgal külalisi nagu tol õhtul oodata oli, polnud paari aasta jooksul heitlike aegade tõttu majas käinudki. Õpilased ja õpetajad sättisid üles oma töötube ja materjale, esimesed saabujadki jõudsid oodatust varem - elevust jagus küllaga!

Tegevuste ja õpitubade valik, mida 18. mail kell 16-19 külastajatele pakuti, oli sel aastal tõepoolest lai ning osalejaid jagus kõigile. Kohaletulijad said õppida arvutiga võrgutama, pintsli kirja tegema, riidele trükkima, HKHK ehitusmajas müüri laduma või pulgakooke tegema ning varjevõrku punuma jne. Kõige populaarsemateks töötubadeks tundus olevat varjevõrgu punumine ning pulgakookide valmistamine, kuid ka bürooassistendi õpilaste läbiviidud 3D pliiatsite joonistamise töötuba tõi kokku nii lapsi kui ka täiskasvanuid, osalejaid jagus neisse ürituse viimaste lõpuminutiteni.

Orienteeruvalt külastas HKHK-d selle ürituse raames sadakond huvilist.

Oskuste öö eesmärk oli tutvustada õpetatavaid erialasid ja tegevusi, millega õpilased meie juures ametit õppides kokku puutuvad. Sündmus leidis aset Euroopa kutseoskuste nädala raames, mida peeti 16.-20. maini. See oli Euroopa Komisjoni kuuendat korda toimuv algatus, mille suurimaks eesmärgiks on ühiskonnas suurendada teadlikkust kutsehariduse ja -õppe kasulikkusest ja tutvustada seda, mida kutsekoolid noortele ja täiskasvanutele pakuvad. Nädala põhisõnumiks oli „Avasta oma anne!“

Oskuste ööd oli linnarahvale kajastama tulnud ka meie kohalik ajaleht Lääne Elu, mille fotogaleriid saab vaadata SIIT.

Orienteeruvalt külastas HKHK-d selle ürituse raames sadakond huvilist.