Vastuvõtt

Õppimisvõimalused

Haapsalu Kutsehariduskeskuses saab õppida rohkem kui kolmekümnel erialal nii kutsekeskharidusõppes kui kutseõppes.

Samuti on võimalus meie juures lõpetada oma pooleliolev põhikooli- või gümnaasiumiharidus, õppida kutsevaliku õppes ning täiendada oma erialaseid teadmisi ja oskusi täiendusõppes.

Tegevusjuhendaja

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
Õppeliik4. taseme kutseõpe, esmaõpeÕppevormMittestatsionaarne, koolipõhineEeldus alustamiseksKeskharidusega täiskasvanudÕppeaeg1 aasta

Lisainfot eriala kohta annab Marelle Möll, marelle.moll@hkhk.edu.ee, telefon: +372 666 1758

Õppetöö algus: veebruar 2021

Õppimine toimub tsükliõppena 2 korda kuus T-K.

Õppekavarühm: Sotsiaaltöö ja nõustamine

Eriala lühitutvustus: Tegevusjuhendaja on erihoolekande spetsialist, kes juhendab ja toetab psüühilise erivajadusega inimest igapäevatoimingute ning töö- ja huvitegevuste sooritamisel, et tagada maksimaalne iseseisvus ja elukvaliteet. Tegevusjuhendaja töötab meeskonnas ning teeb juhendatava huvides koostööd sotsiaal- ja ametnikevõrgustikuga.

Põhiõpingute moodulid:

• Kliendi sotsiaalsete oskuste arendamine
  • Kliendi tegevusvõime arendamine, säilitamine ja toetamine
  • Kliendi juhendamine ja toetamine igapäevaelu toimingutes ja vabaaja tegevustes
  • Kliendiga seotud võrgustiku loomine ja hoidmine
  • Kliendi toetamine õppimisel ja töötamisel
  • Karjääriplaneerimine ja ettevõtluse alused

Õppebaas: Teoreetiline õpe toimub kooli õppeklassides, praktiline õpe ettevõtetes ja asutustes praktikajuhendaja juhendamisel.

Praktika: Töökohapõhise õppevormi korral moodustab praktika vähemalt 2/3 õppest ning toimub oma töökohas.

Kutseeksamid: Kõigil õpilastel on võimalik taotleda Tegevusjuhendaja, tase 4  kutsekvalifikatsiooni.

Õppekeskkond

Töötukassa toetus õppijale

Töötaval inimesel või registreeritud töötul on õppima astudes võimalik taotleda rahalist toetust. Toetuse saamiseks tuleb kindlasti pöörduda enne õppima asumist Töötukassa poole, et määrata kindlaks tingimustele vastavavus. Juba kooli nimekirja vastuvõetud õpilastele toetus ei kehti. Tasemeõppes osalemise toetus töötajale või registreeritud töötule.